
Jakość kształcenia przy wysokich opłatach i niskich zarobkach aplikantów prowadzi do wniosku, że aplikacja stała się raczej koniecznym obrzędem niż faktyczną szkołą zawodu.
czytaj więcej

Wyniki egzaminu adwokackiego i radcowskiego ogłosiły już 24 (spośród
26) komisji egzaminacyjnych przeprowadzających egzamin adwokacki oraz 29
(spośród 38) komisji przeprowadzających egzamin radcowski.
czytaj więcej

Przepracowani, źle opłacani, niedoceniani i sfrustrowani – taki smutny obraz przeciętnego pracownika sądu wyłania się na podstawie przeprowadzonych z nimi rozmów. – Mamy świadomość, że w dyskusji publicznej zostanie podniesiony argument, że jak nam się nie podoba to możemy zmienić pracę. Jak jednak ludzie to sobie wyobrażają? Jeżeli odejdą doświadczeni pracownicy to ucierpią na tym sami obywatele. Niedługo już nikt nie będzie chciał przyjść na nasze miejsce - mówi sekretarz sądowy w jednym ze stołecznych sądów z 10-letnim stażem.
czytaj więcej

Powody do dumy dają Uczelni studenci i absolwenci prawa.
czytaj więcej

Interdyscyplinarność i współpraca międzynarodowa to hasła przewodnie dynamicznie rozwijającego się Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku (WP UwB), który od lat zaznacza swoją wysoką pozycję w ogólnopolskich rankingach i świecie nauki. O sukcesach oraz kierunkach rozwoju opowiada prof. zw. dr hab. dr. h. c. Emil W. Pływaczewski – Dziekan.
czytaj więcej

Wywiad z Kierownikiem Studiów Prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego dr. Tomaszem Lasockim
czytaj więcej

W tym roku maksymalnie można było uzyskać 119,5
pkt w następujących kategoriach: kadra (40,5 pkt), jakość i warunki
kształcenia (43,5 pkt), wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów
(25,5 pkt).
czytaj więcej

Sejmowa komisja poparła w środę projekt przewidujący m.in. że aplikantki adwokackie i radcowskie, które po zakończeniu aplikacji nie mogły przystąpić do egzaminu z powodu urodzenia dziecka, będą mogły zachować uprawnienia aplikanta przez dodatkowy rok.
czytaj więcej

Prosta spółka akcyjna, ograniczenie zatorów płatniczych i większa pomoc dla weteranów: Sprawdź co jeszcze przyjął Sejm.
czytaj więcej

Senacka komisja zarekomendowała we wtorek bez poprawek nowelę zachowującą przez dodatkowy rok uprawnienia aplikantek adwokackich i radcowskich, które nie mogły przystąpić do egzaminu z powodu urodzenia dziecka. Długą dyskusję wywołała jednak kwestia ewentualnego rozszerzenia zakresu noweli.
czytaj więcej

28 września 2019 r. odbędzie się egzamin wstępny na aplikacje
adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Zgłosiło się o tysiąc
kandydatów mniej niż w 2018 r.
czytaj więcej

Anna Dalkowska została powołana w poniedziałek na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - poinformował PAP rzecznik tego resortu Jan Kanthak. Wiceminister Dalkowska zajmie się m.in. nadzorem i organizacją sądownictwa.
czytaj więcej

W najbliższych latach opłaty za szkolenie mogą wzrosnąć nawet o kilka tysięcy złotych. Stanie się tak, jeśli spełnią się zapowiedzi skokowej podwyżki płacy minimalnej.
czytaj więcej

28 września 2019 o godz. 11:00 rozpoczną się egzaminy wstępne na
aplikacje korporacyjne: adwokacką, radcowską, notarialną oraz
komorniczą.
czytaj więcej

Ponad 6,5 tys. absolwentów prawa przystąpiło w sobotę do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną oraz do państwowego egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą.
czytaj więcej

Dziś ślubowanie złoży 58 doradców podatkowych. W sumie w tym roku przybędzie ich już 330. To rekord.
czytaj więcej

Tytuł doktora oraz kilkuletni staż w organie mającym chronić interesy prawne państwa nie wystarczają, aby zostać wpisanym na listę adwokatów. Sprawie przyjrzy się Trybunał Konstytucyjny.
czytaj więcej

Prowadzący aptekę mogą pomniejszyć przychód o wydatki na studia doktoranckie z farmacji – potwierdził dyrektor KIS.
czytaj więcej
- zobacz więcej wyników