egzamin wstępny na aplikację radcowską 2011

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu egzamin wstępny na aplikację radcowską 2011. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące egzamin wstępny na aplikację radcowską 2011.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zakończyły się egzaminy adwokackie i radcowskie. Czas na podsumowania

  Zakończyły się egzaminy adwokackie i radcowskie. Czas na podsumowania

  Jak podaje w komunikacie Ministerstwo Sprawiedliwości:W piątek 17 czerwca 2011 r. zakończyły się trwające 4 dni zawodowe egzaminy prawnicze - adwokacki i radcowski. W pierwszym dniu egzaminu, tj. 14 czerwca 2011 r. zdający odpowiadali na 100 pytań testowych. Egzamin trwał 100 minut. W kolejnych trzech dniach, zdający - na podstawie opracowanych na potrzeby egzaminu akt lub opisów stanów faktycznych - rozwiązywali zadania z zakresu prawa karnego (15 czerwca), cywilnego (16 czerwca) oraz gospodarczego i administracyjnego (17 czerwca). Egzaminy z prawa karnego i cywilnego trwały po 6 godzin. Egzamin z prawa gospodarczego i administracyjnego trwał 8 godzin.

  czytaj więcej

 • Aplikacja 2012 r. coraz bliżej – co kandydaci wiedzieć powinni

  Aplikacja 2012 r. coraz bliżej – co kandydaci wiedzieć powinni

  Tegoroczni kandydaci na aplikacje już za kilka miesięcy staną w obliczu jednego z najważniejszych egzaminów ich życia. Terminy na aplikacje już są ustalone, lista lektur – znana, pozostaje tylko uczyć się i mieć nadzieję, że egzaminy przebiegną pomyślnie. Którzy studenci w zeszłym roku najlepiej zdali egzamin?

  czytaj więcej

 • Które uczelnie kształcą najlepiej?

  Które uczelnie kształcą najlepiej?

  Już 29 września rozpoczną się egzaminy na aplikacje prawnicze. Z analiz przeprowadzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości wynika, że dotychczas największe szanse na pozytywny wynik z egzaminu mieli absolwenci wydziału prawa w Uniwersytecie Jagiellońskim i Łódzkim.

  czytaj więcej

 • Aplikacje 2012: Odbyły się egzaminy wstępne na aplikacje

  Aplikacje 2012: Odbyły się egzaminy wstępne na aplikacje

  W sobotę 29 września absolwenci studiów prawniczych pisali egzamin wstępny na wybraną przez siebie aplikację radcowską, adwokacką, notarialną lub komorniczą. Z informacji Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że konkurencja miała być znacznie silniejsza niż w zeszłym roku – wstępne dane wskazywały, że zgłoszenie do tych egzaminów złożyło ponad 12 tys. osób.

  czytaj więcej

 • Aplikacje korporacyjne 2012: Połowa kandydatów nie zdała

  Aplikacje korporacyjne 2012: Połowa kandydatów nie zdała

  29 września odbyły się po raz siódmy egzaminy wstępne na aplikacje: adwokacką, radcowską i notarialną oraz po raz piąty egzamin konkursowy na aplikację komorniczą. Do egzaminów przystąpiło około 11 700 kandydatów.

  czytaj więcej

 • Aplikacje 2012: Na którą aplikację było najtrudniej się dostać?

  Aplikacje 2012: Na którą aplikację było najtrudniej się dostać?

  Aplikacje co roku budzą wielkie poruszenie. Tysiące osób próbują swoich sił, podchodząc do egzaminów wstępnych, które mają im otworzyć drogę do przyszłej kariery prawniczej. Które aplikacje w tym roku cieszyły się największym zainteresowaniem i jakie przeszkody trzeba było pokonać, by dołączyć do grona aplikantów?

  czytaj więcej

 • Aplikanci notarialni chcą zmian w egzaminie – obecny jest zbyt trudny

  Aplikanci notarialni chcą zmian w egzaminie – obecny jest zbyt trudny

  Egzaminy na aplikacji notarialnej stanowią zwieńczenie kilkuletniej nauki i są drzwiami do przyszłej kariery zawodowej. Sprawdzają także, czy aplikanci są wystarczająco dobrze przygotowani do samodzielnego i należytego wykonywania zawodu. W tym roku egzamin na aplikacji notarialnej wypadł gorzej niż w poprzednich latach – pozytywny wynik uzyskało tylko 41 proc. zdających. Aplikanci, niezadowoleni z takiej sytuacji wystosowali list otwarty do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w sprawie zasad przeprowadzania egzaminu notarialnego.

  czytaj więcej

 • Ponad 11 000 kandydatów na aplikacje prawnicze

  Ponad 11 000 kandydatów na aplikacje prawnicze

  Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawia dane dotyczące liczby osób dopuszczonych do egzaminów na aplikacje. Ilość tegorocznych kandydatów jest porównywalna z latami ubiegłymi.

  czytaj więcej

 • Aplikacje: prezentujemy wyniki egzaminów wstępnych

  Aplikacje: prezentujemy wyniki egzaminów wstępnych

  W sobotę 28 września 2013 r. już po raz ósmy odbyły się państwowe egzaminy wstępne na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną oraz po raz szósty przeprowadzony został państwowy egzamin konkursowy na aplikację komorniczą. Do egzaminów tych przystąpiło łącznie ok. 10 700 osób, spośród których na aplikację adwokacką - ok. 4 200, na aplikację radcowską - ok. 5 100, na aplikację notarialną - ok. 760, a na aplikację komorniczą - ok. 650 - podało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Radca prawny nie odliczy kosztów aplikacji od podatku

  Radca prawny nie odliczy kosztów aplikacji od podatku

  Radca prawny nie może odliczyć kosztów związanych ze zdobywaniem wiedzy prawniczej. Mają one charakter osobisty – wynika z orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Aplikacje prawnicze mniej popularne?

  Aplikacje prawnicze mniej popularne?

  Ponad 500 kandydatów mniej niż w roku ubiegłym przystąpi we wrześniu do egzaminów wstępnych. Choć zainteresowanie notariatem nie maleje, mniej osób zdawać będzie na aplikację komorniczą, radcowską i adwokacką.

  czytaj więcej

 • Wstępne wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze w 2014 r.

  Wstępne wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze w 2014 r.

  Po raz dziewiąty odbyły się państwowe egzaminy wstępne na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną oraz po raz siódmy odbył się państwowy egzamin konkursowy na aplikację komorniczą.

  czytaj więcej

 • "Inni", czyli jak stereotypy rodzą bariery

  "Inni", czyli jak stereotypy rodzą bariery

  Czy osoby niewidome bądź poruszające się na wózku inwalidzkim mają w Polsce szansę z powodzeniem wykonywać jeden z zawodów prawniczych? I czy mogą liczyć na pomoc przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości?

  czytaj więcej

 • Znamy wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje. Zdawalność niższa niż w ubiegłych latach

  Znamy wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje. Zdawalność niższa niż w ubiegłych latach

  W sobotę 26 września 2015 r. po raz dziesiąty przeprowadzone zostały państwowe egzaminy wstępne na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną. Ponadto, po raz ósmy odbył się państwowy egzamin konkursowy na aplikację komorniczą.

  czytaj więcej

 • Znamy pierwsze wyniki z egzaminów wstępnych na aplikacje! [AKTUALIZACJA]

  Znamy pierwsze wyniki z egzaminów wstępnych na aplikacje! [AKTUALIZACJA]

   W tym roku dopuszczono do nich prawie 8 660 osób. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku na aplikację dostanie się więcej osób niż w roku ubiegłym. (Aktualizacja wyników z godziny 16.45)

  czytaj więcej

 • Szkolenie przygotowujące na aplikacje prawnicze na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego najlepszym wyborem dla Ambitnych

  Szkolenie przygotowujące na aplikacje prawnicze na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego najlepszym wyborem dla Ambitnych

  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego już od 2011 roku organizuje letni kurs przygotowujący kandydatów do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze, takie jak aplikacja ogólna, adwokacka, radcowska i notarialna. 

  czytaj więcej

 • RPO chce jawności pytań z egzaminów lekarskich

  RPO chce jawności pytań z egzaminów lekarskich

  Przepisy ograniczające dostępność pytań z egzaminów lekarskich są niekonstytucyjne – uznał rzecznik praw obywatelskich i przyłączył się do wniosku Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL), która zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego przepis, zgodnie z którym pytania mogą być udostępniane w trybie dostępu do informacji publicznej dopiero po pięciu latach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników