druki vat 2011

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu druki vat 2011. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące druki vat 2011.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bącal: system VAT trudno zazwać spójnym. Dyrektywa wymaga respiratora

  Bącal: system VAT trudno zazwać spójnym. Dyrektywa wymaga respiratora

  Różnorodność stawek w poszczególnych państwach. Brak jednolitych reguł odliczania podatku naliczonego. W końcu różny zakres przywilejów wynikających z klauzuli stałości. To wszystko powoduje, że system VAT trudno nazwać spójnym. W efekcie zaczyna pękać od środka pod wpływem konwulsyjnych wręcz reakcji innych krajów Wspólnoty - mówi w wywiadzie dla DGP Adam Bącal, przewodniczący I Wydziału Izby Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego, rozstrzygającej spory w zakresie podatku od towarów i usług

  czytaj więcej

 • Pakiet portowy się przyda. Jednak to nie wystarczy, by pokonać Hamburg

  Pakiet portowy się przyda. Jednak to nie wystarczy, by pokonać Hamburg

  Ruszają sejmowe prace nad zmianami w prawie, które mają poprawić konkurencyjność polskich portów. Chodzi o sprawniejszą odprawę i korzystniejsze rozliczanie VAT przez upoważnionych przedsiębiorców

  czytaj więcej

 • Gdzie sprawy firmy załatwimy online

  Gdzie sprawy firmy załatwimy online

  Z roku na rok przedsiębiorcy mają coraz więcej możliwości załatwienia spraw w internecie. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC) pracuje nad ulepszeniem technicznej strony e-administracji, a zmienione w tym roku przepisy mają przymusić urzędy do otwarcia się na załatwianie spraw tą drogą. Od sierpnia wszystkie instytucje centralne i samorządowe miały usprawnić elektroniczne skrzynki podawcze. Sprawdziliśmy, jakie możliwości dają przedsiębiorcom internetowe strony urzędów.

  czytaj więcej

 • Jak się rozlicza z fiskusem wynajmujący mieszkanie

  Jak się rozlicza z fiskusem wynajmujący mieszkanie

  Właściciel lokalu płaci podatki: dochodowy i od nieruchomości. Danina od towarów i usług dotyczy go wtedy, gdy jest on podatnikiem czynnym VAT, przekroczy roczny limit sprzedaży, a cel wynajmu nie będzie mieszkaniowy.

  czytaj więcej

 • Kiedy odszkodowaniem musisz podzielić się z fiskusem

  Kiedy odszkodowaniem musisz podzielić się z fiskusem

  Nie każda rekompensata, którą pracownik otrzyma od szefa, może być zwolniona z podatku. Fiskus pobierze go najczęściej od tych wypłacanych na podstawie ugody między stronami. Daniny co do zasady nie trzeba płacić za odszkodowania za wywłaszczenie oraz z ubezpieczeń majątkowych i osobowych.

  czytaj więcej

 • Zagraniczne kilometrówki posłów pod lupą Sejmu

  Zagraniczne kilometrówki posłów pod lupą Sejmu

  Od kilku tygodni opinia publiczna żyje rozliczeniami kilometrówek przez parlamentarzystów. Ile? Za co? Dlaczego tak dużo? Kto ma kontrolę nad rozliczeniami? Tego typu pytania przewijają się w kontekście afery madryckiej oraz wątpliwości towarzyszących podróżom służbowym innych posłów, w tym marszałka Sejmu.

  czytaj więcej

 • Grzechy operatorów: Kary nałożone przez UOKiK i UKE na firmy telekomunikacyjne w 2014 roku

  Grzechy operatorów: Kary nałożone przez UOKiK i UKE na firmy telekomunikacyjne w 2014 roku

  Oto kilka najciekawszych przypadków łamania prawa i uchybień operatorów telekomunikacyjnych w poprzednim roku stwierdzonych przez regulatorów rynku.

  czytaj więcej

 • Kredytów we frankach nie wymyśliły polskie banki. W helwecką pułapkę dali się złapać i inni

  Kredytów we frankach nie wymyśliły polskie banki. W helwecką pułapkę dali się złapać i inni

  Czy Polacy mogli uniknąć pułapki kredytu walutowego, skoro inni wpadali w nią wcześniej i to z jeszcze większym impetem?

  czytaj więcej

 • Przez rządowy projekt VAT uderzy w samorządy. Gminy i powiaty protestują

  Przez rządowy projekt VAT uderzy w samorządy. Gminy i powiaty protestują

  Gminy i powiaty kategorycznie protestują przeciwko rządowemu projektowi. Alarmują, że ograniczy im to możliwość odliczania podatku do kilku procent

  czytaj więcej

 • Byle się mówiło... czyli prezydencki projekt zmian w ordynacji podatkowej

  Byle się mówiło... czyli prezydencki projekt zmian w ordynacji podatkowej

  Ograniczenie zakresu stosowania zasady in dubio pro tributario wyłącznie do wykładni przepisów prawa nadal będzie stawiało podatników w gorszej sytuacji w przypadku sporu z organami podatkowymi - mówi w rozmowie z DGP Monika Bartosiewicz, doradca podatkowy w Rödl & Partner w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż wysyłkowa z kraju podlega szczególnym zasadom

  Sprzedaż wysyłkowa z kraju podlega szczególnym zasadom

  Każdy kraj członkowski Unii Europejskiej ustala indywidualny pułap sprzedaży. Po jego przekroczeniu podatek trzeba płacić w państwie przeznaczenia towarów

  czytaj więcej

 • Zarobkiem z korepetycji trzeba się podzielić z fiskusem

  Zarobkiem z korepetycji trzeba się podzielić z fiskusem

  Jestem nauczycielem matematyki z długoletnim stażem pracy. Za kilka lat zamierzam przejść na emeryturę, ale do tego czasu będę dorabiał do pensji, udzielając korepetycji – pisze pan Stefan, który już znalazł wielu uczniów potencjalnie zainteresowanych jego pomocą. – Zdaję sobie sprawę, że mogę w ten sposób zarobić duże kwoty, które trzeba będzie rozliczyć z fiskusem. Chyba jednak nie powinienem opłacać podatku tak jak przedsiębiorcy, ale podobnie do osób pracujących na umowę-zlecenie. Czy mam rację – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Pan Robert zamierza rozpocząć działalność w internecie. Prawdopodobnie będzie handlował elektroniką. W jego ofercie znajdą się więc telefony komórkowe, tablety, laptopy, a niewykluczone, że również telewizory, monitory i drukarki. Znalazł już dostawcę sprzętu i doszedł do wniosku, że będzie w stanie konkurować z innymi małymi podmiotami działającymi w internecie, które oferują podobny asortyment klientom indywidualnym. Zamierza handlować głównie na portalach aukcyjnych, oferując produkty w opcji pozwalającej na zakup po określonej cenie. – Jak powinienem rozliczać podatki w takiej działalności? I na co uważać, żeby nie narazić się fiskusowi – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 15 lutego

  Poradnia podatkowa z 15 lutego

  Zgodnie z ugruntowaną linią orzeczniczą Trybunału Sprawiedliwości UE zwolnieniu od VAT podlegają tylko świadczenia, które mają bezpośrednio na celu diagnozę, opiekę lub terapię. W przypadku jedynie hipotetycznego związku świadczenia ze wskazanymi celami zwolnienie nie przysługuje (zob. wyroki: w sprawach C-86/09, C-212/01, C-307/01).

  czytaj więcej

 • Odnawianie rękojmi (nie) tylko dla konsumentów

  Odnawianie rękojmi (nie) tylko dla konsumentów

  Sejm rozpoczął prace nad projektem nowelizacji kodeksu cywilnego (druk nr 1912), która przewiduje m.in. znaczące zwiększenie uprawnień konsumentów z tytułu rękojmi. Dodany ma zostać art. 568 2 k.c. stanowiący, że jeśli kupującym jest konsument, termin odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi biegnie na nowo od dnia wymiany rzeczy na wolną od wad.

  czytaj więcej

 • Rząd po cichu bierze się za kilometrówki

  Rząd po cichu bierze się za kilometrówki

  Dwa ministerstwa sprawdzają, czy jest możliwe podniesienie stawek, które firmy zwracają za korzystanie z prywatnych aut w celach służbowych.

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT 2019: Na to muszą się przygotować firmy

  Zmiany w VAT 2019: Na to muszą się przygotować firmy

  Obecnie na różnym etapie procedowania jest aż pięć projektów nowelizacji VAT. Już od 1 stycznia 2019 r. podatników czekają pierwsze zmiany. A w trakcie roku będzie ich jeszcze więcej i będą miały dużo większe znaczenie. Kluczowe będą te dotyczące kas online oraz duży pakiet uszczelniający i porządkujący VAT. Projekty te początkowo też miały zacząć obowiązywać od przyszłego roku, jednak prace nad nimi się opóźniają.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników