druk vat 5

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu druk vat 5. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące druk vat 5.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Odnawianie rękojmi (nie) tylko dla konsumentów

  Odnawianie rękojmi (nie) tylko dla konsumentów

  Sejm rozpoczął prace nad projektem nowelizacji kodeksu cywilnego (druk nr 1912), która przewiduje m.in. znaczące zwiększenie uprawnień konsumentów z tytułu rękojmi. Dodany ma zostać art. 568 2 k.c. stanowiący, że jeśli kupującym jest konsument, termin odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi biegnie na nowo od dnia wymiany rzeczy na wolną od wad.

  czytaj więcej

 • Legislacyjna ofensywa – co czeka przedsiębiorców w 2018 roku?

  Legislacyjna ofensywa – co czeka przedsiębiorców w 2018 roku?

  Przedstawiamy najważniejsze zmiany w prawie i daty ich wejścia w życie. Przy czym niektóre z nich jeszcze czekają na podpis prezydenta. Dodatkowo wskazujemy wybrane, najbardziej istotne dla firm akty, nad którymi jeszcze trwają prace

  czytaj więcej

 • Zakładanie firmy w dziesięć minut będzie możliwe

  Zakładanie firmy w dziesięć minut będzie możliwe

  Polska gospodarka stoi małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Pod względem nowo powstałych firm zajmujemy szóstą pozycję spośród wszystkich państw Unii Europejskiej. Niewielkie podmioty gospodarcze wypracowują aż 48 proc. polskiego PKB i tworzą 4,6 mln miejsc pracy. Jednocześnie, jak pokazują badania, takich małych firm mogłoby być znacznie więcej. Polacy marzą o własnej działalności gospodarczej, ale obawiają się skomplikowanych procedur.

  czytaj więcej

 • Rząd po cichu bierze się za kilometrówki

  Rząd po cichu bierze się za kilometrówki

  Dwa ministerstwa sprawdzają, czy jest możliwe podniesienie stawek, które firmy zwracają za korzystanie z prywatnych aut w celach służbowych.

  czytaj więcej

 • Zielone światło z Brukseli dla lokalizatorów GPS. Monitorowanie przewozu w rękach polskiego fiskusa

  Zielone światło z Brukseli dla lokalizatorów GPS. Monitorowanie przewozu w rękach polskiego fiskusa

  Komisja Europejska zgodziła się na to, by polski fiskus mógł na bieżąco śledzić trasę przejazdu kierowców przewożących np. paliwa, skażony alkohol czy susz tytoniowy.

  czytaj więcej

 • Sportowcy mogą być przedsiębiorcami, ale są też inne rozwiązania

  Sportowcy mogą być przedsiębiorcami, ale są też inne rozwiązania

  Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że skoro przychody z uprawiania sportu są wymienione w art. 13 pkt 2 ustawy o PIT, to nie mogą być traktowane jako działalność gospodarcza ani w rozumieniu tej ustawy, ani w świetle przepisów o VAT. Czyżby zatem miało to oznaczać, że w żadnych okolicznościach nie mogą być traktowane jako przychody z działalności gospodarczej?

  czytaj więcej

 • Sprawdź, co nowego w podatkach. Ważne zmiany już za kilka dni

  Sprawdź, co nowego w podatkach. Ważne zmiany już za kilka dni

  Od 1 lipca wszyscy podatnicy prowadzący księgi podatkowe w formie elektronicznej będą musieli na żądanie skarbówki składać kolejne struktury jednolitych plików kontrolnych

  czytaj więcej

 • Tylko split payment uchroni faktorów przed solidarną odpowiedzialnością

  Tylko split payment uchroni faktorów przed solidarną odpowiedzialnością

  Firma faktoringowa nie odpowie za VAT nierozliczony przez faktoranta, tylko jeżeli sama zapłaci mu według mechanizmu podzielonej płatności – stwierdził dyrektor KIS.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 20 sierpnia 2018

  Poradnia podatkowa z 20 sierpnia 2018

  Jak rozliczyć import usług pośrednictwa w rezerwacji noclegów u podatnika niezarejestrowanego? Jaką stawkę VAT zastosować do opłat pobieranych od uczestników maratonów rowerowych? Czy do paragonu zawierającego numer NIP nabywcy do wartości 450 zł wystawiamy fakturę na żądanie nabywcy? W jaki sposób odliczyć VAT od wydatków na quada? Do której grupy podatkowej zalicza się osobę dziedziczącą po zmarłym wnuczku siostry mamy?

  czytaj więcej

 • W 2019 r. mniej firm skorzysta z uproszczeń

  W 2019 r. mniej firm skorzysta z uproszczeń

  Limity, od których zależą podatkowe uprawnienia, będą w przyszłym roku niższe niż obecne. To efekt spadku średniego kursu euro.

  czytaj więcej

 • Niższy VAT pomoże e-prasie i e-bookom

  Niższy VAT pomoże e-prasie i e-bookom

  Zapowiedź obniżenia stawek VAT na prasę i książki elektroniczne do poziomu stosowanego dla wydawnictw papierowych to dobra wiadomość dla obu rynków. Czy ten impuls okaże się wystarczająco silny, by jego skutki poprawiły sytuację wydawców, przekonamy się w przyszłym roku. Furtkę do obniżenia VAT otworzyła unijna Rada ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), przyjmując dyrektywę umożliwiającą taki ruch państwom członkowskim. Warszawa chce z tego skorzystać.

  czytaj więcej

 • Obniżka podatku dla wybranych. Kolejne ograniczenia w stosowaniu niższego CIT

  Obniżka podatku dla wybranych. Kolejne ograniczenia w stosowaniu niższego CIT

  Kto w trakcie roku przekroczy limit 1,2 mln euro, straci prawo do niższego opodatkowania. Koniec też z możliwością optymalizacji z zastosowaniem aportu.

  czytaj więcej

 • Rząd nie odpuszcza. E-zwolnienia obowiązkowe od grudnia

  Rząd nie odpuszcza. E-zwolnienia obowiązkowe od grudnia

  Pracownicy resortów zdrowia i rodziny ruszają w teren, by przekonywać do elektronicznych zwolnień, a NFZ publikuje zarządzenie, które pozwoli przychodniom starać się o środki na informatyzację. Wszystko wskazuje na to, że – mimo zastrzeżeń lekarzy – e-ZLA będą obowiązkowe od grudnia.

  czytaj więcej

 • Istotne zmiany limitów odpisów amortyzacyjnych

  Istotne zmiany limitów odpisów amortyzacyjnych

  Firmy korzystające z droższych aut zaliczą do kosztów mniej. Ci, którzy użytkują tańsze pojazdy, zyskają.

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT 2019: Na to muszą się przygotować firmy

  Zmiany w VAT 2019: Na to muszą się przygotować firmy

  Obecnie na różnym etapie procedowania jest aż pięć projektów nowelizacji VAT. Już od 1 stycznia 2019 r. podatników czekają pierwsze zmiany. A w trakcie roku będzie ich jeszcze więcej i będą miały dużo większe znaczenie. Kluczowe będą te dotyczące kas online oraz duży pakiet uszczelniający i porządkujący VAT. Projekty te początkowo też miały zacząć obowiązywać od przyszłego roku, jednak prace nad nimi się opóźniają.

  czytaj więcej

 • Poprawka sejmowej komisji w sprawie VAT od bonów

  Poprawka sejmowej komisji w sprawie VAT od bonów

  Dostawa towaru i świadczenie usług w zamian za emitowane nieodpłatnie bony różnego przeznaczenia będą opodatkowane na zasadach właściwych dla czynności nieodpłatnych.

  czytaj więcej

 • Kolejne zmiany podatkowe na finiszu

  Kolejne zmiany podatkowe na finiszu

  Senat przyjął bez poprawek pięć nowelizacji ustaw podatkowych. Czekają one już tylko na podpis prezydenta i opublikowanie w Dzienniku Ustaw.

  czytaj więcej

 • Firma i prawo: Zmiany przyjęte przez senat

  Firma i prawo: Zmiany przyjęte przez senat

  Poniżej zestawienie propozycji zmian dotyczących prawa gospodarczego, które przyjął senat.

  czytaj więcej

 • W przyszłym roku firmy skorzystają na niektórych zmianach podatkowych

  W przyszłym roku firmy skorzystają na niektórych zmianach podatkowych

  Senat przyjął już dużą nowelizację wprowadzającą uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (druk senacki nr 990). Chodzi o zmiany m.in. w ustawach o PIT i CIT. Rozwiązania przewidziane w tej nowelizacji są z założenia korzystne dla firm. Większość zacznie obowiązywać już za niecały miesiąc.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników