druk vat 23

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu druk vat 23. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące druk vat 23.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak obliczyć składki od wynagrodzeń członków rady nadzorczej

  Jak obliczyć składki od wynagrodzeń członków rady nadzorczej

  W spółce akcyjnej ABC działa czteroosobowa rada nadzorcza. Od kwietnia 2015 r. jej członkowie mają przyznane miesięczne wynagrodzenie z tytułu pełnionej funkcji w wysokości 500 zł.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż wysyłkowa z kraju podlega szczególnym zasadom

  Sprzedaż wysyłkowa z kraju podlega szczególnym zasadom

  Każdy kraj członkowski Unii Europejskiej ustala indywidualny pułap sprzedaży. Po jego przekroczeniu podatek trzeba płacić w państwie przeznaczenia towarów

  czytaj więcej

 • Zarobkiem z korepetycji trzeba się podzielić z fiskusem

  Zarobkiem z korepetycji trzeba się podzielić z fiskusem

  Jestem nauczycielem matematyki z długoletnim stażem pracy. Za kilka lat zamierzam przejść na emeryturę, ale do tego czasu będę dorabiał do pensji, udzielając korepetycji – pisze pan Stefan, który już znalazł wielu uczniów potencjalnie zainteresowanych jego pomocą. – Zdaję sobie sprawę, że mogę w ten sposób zarobić duże kwoty, które trzeba będzie rozliczyć z fiskusem. Chyba jednak nie powinienem opłacać podatku tak jak przedsiębiorcy, ale podobnie do osób pracujących na umowę-zlecenie. Czy mam rację – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Nie każdy biznes można zawiesić na okres zimowy

  Nie każdy biznes można zawiesić na okres zimowy

  Po sezonie działalność gospodarczą można zawiesić. Podczas przerwy przedsiębiorca nie może uzyskiwać żadnych przychodów. Nie ma też prawa do wykonywania na podstawie umów-zleceń lub o dzieło tych samych usług, które wykonywał w ramach kontaktów zawartych w okresie prowadzenia firmy.

  czytaj więcej

 • Umowa sprzedaży – praktyczny poradnik

  Umowa sprzedaży – praktyczny poradnik

  Umowa sprzedaży jest najczęściej zawieraną umową cywilnoprawną. Od czasu przemian gospodarczych, jakie zachodzą w Polsce od ostatnich 25 lat, kiedy własność prywatna zaczęła zastępować dominującą własność państwową typową dla modelu gospodarki uspołecznionej, umowy sprzedaży nabrały szczególnego znaczenia. Dlatego też warto zapoznać się z naszym poradnikiem, w którym przedstawimy to, co warto wiedzieć o wyżej wskazanej czynności prawnej i to, o czym nie wolno nam zapomnieć, z uwzględnieniem także kwestii podatkowych.

  czytaj więcej

 • Umowa sprzedaży samochodu – praktyczny poradnik

  Umowa sprzedaży samochodu – praktyczny poradnik

  Rewolucje w zasadach przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy zdają się nie odstraszać kandydatów. Posiadanie prawa jazdy stało się obecnie standardem, do którego dążą wszyscy. Gdy już uda się zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym, pojawia się kwestia zakupu samochodu. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na zakup nowego samochodu prosto z salonu. Wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się transakcje zawierane między osobami fizycznymi, których przedmiotem jest sprzedaż samochodu używanego. Dlatego tematem dzisiejszego Poradnika uczyniliśmy właśnie umowę sprzedaży samochodu.

  czytaj więcej

 • Amazon otworzył tradycyjną księgarnię. E-czytanie tylko dla pasjonatów

  Amazon otworzył tradycyjną księgarnię. E-czytanie tylko dla pasjonatów

  Amazon, król elektronicznych książek, otworzył właśnie tradycyjną księgarnię. Firma, choć nie prowadzi sprzedaży w Polsce, znacząco wpływa na rozwój naszego rynku e-książek. Ale ten, mimo że rośnie, wciąż jest marginalny

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 15 lutego

  Poradnia podatkowa z 15 lutego

  Zgodnie z ugruntowaną linią orzeczniczą Trybunału Sprawiedliwości UE zwolnieniu od VAT podlegają tylko świadczenia, które mają bezpośrednio na celu diagnozę, opiekę lub terapię. W przypadku jedynie hipotetycznego związku świadczenia ze wskazanymi celami zwolnienie nie przysługuje (zob. wyroki: w sprawach C-86/09, C-212/01, C-307/01).

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć zakup usług hotelowych i gastronomicznych

  Jak rozliczyć zakup usług hotelowych i gastronomicznych

  Nasza spółka zajmuje się produkcją sprzętu fitness (bieżnie, rowery stacjonarne itp.). Sprzedaż prowadzą regionalni dystrybutorzy. Ostatnio zorganizowaliśmy ich dwudniowe spotkanie, które odbyło się w wynajętym centrum konferencyjnym. Opłaciliśmy uczestnikom m.in. posiłki i noclegi. Czy możemy wliczyć taki zakup do kosztów i odliczyć VAT?

  czytaj więcej

 • Prowadzisz jednoosobową firmę? Oto najważniejsze podatkowe prawa i obowiązki, jakie musisz znać

  Prowadzisz jednoosobową firmę? Oto najważniejsze podatkowe prawa i obowiązki, jakie musisz znać

  Trzeba liczyć się z tym, że nie każde dochody z działalności gospodarczej mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej lub ryczałtu ewidencjonowanego. Ryczałtem nie można opodatkować m.in. prowadzenia aptek, prowadzenia lombardu czy produkcji wyrobów akcyzowych. Tego rodzaju działalność musi być opodatkowania na zasadach ogólnych.

  czytaj więcej

 • Sporządzenie PIT-11. Najczęściej zadawane pytania

  Sporządzenie PIT-11. Najczęściej zadawane pytania

  Styczeń i luty to okres sporządzania informacji Pit-11 za pracowników. Pomimo tego, że deklaracje te są składane od wielu lat, nadal pojawiają się zapytania, wątpliwości i błędy związane z wypełnianiem tego druku. Udzielamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa z 6 marca 2017

  Poradnia rachunkowa z 6 marca 2017

  ● Czy wszystkie darowizny trzeba wykazać w CIT-D● Czy zakład budżetowy musi złożyć zeznanie roczne CIT-8● Czy spółka przejmująca musi złożyć zeznanie● Czy spółka musi składać CIT-TP● Czy koszty na B+R można odliczać w trakcie roku

  czytaj więcej

 • Parkowanie poza firmą nie wpływa na odliczenie VAT

  Parkowanie poza firmą nie wpływa na odliczenie VAT

  Można odliczyć cały VAT przy nabyciu i eksploatacji pojazdów, nawet gdy po godzinach pracy nie trafiają one na firmowy parking – potwierdził po raz kolejny NSA.

  czytaj więcej

 • MF: Prezerwatywy nie podrożeją

  MF: Prezerwatywy nie podrożeją

  Do sejmu trafił projekt ustawy zmieniającej ustawę o VAT (druk 2056), który przewiduje wykonanie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 4 czerwca 2015 r. w/s C-678/13 (stwierdzający brak możliwości stosowania stawki obniżonej dla niektórych towarów zw. z szeroko rozumianą ochroną zdrowia).

  czytaj więcej

 • Odnawianie rękojmi (nie) tylko dla konsumentów

  Odnawianie rękojmi (nie) tylko dla konsumentów

  Sejm rozpoczął prace nad projektem nowelizacji kodeksu cywilnego (druk nr 1912), która przewiduje m.in. znaczące zwiększenie uprawnień konsumentów z tytułu rękojmi. Dodany ma zostać art. 568 2 k.c. stanowiący, że jeśli kupującym jest konsument, termin odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi biegnie na nowo od dnia wymiany rzeczy na wolną od wad.

  czytaj więcej

 • Zmiany w podatkach. Senat uchwalił, Sejm pracuje

  Zmiany w podatkach. Senat uchwalił, Sejm pracuje

  Przedstawiamy najważniejsze zmiany, nad którymi pracowali parlamentarzyści.

  czytaj więcej

 • Legislacyjna ofensywa – co czeka przedsiębiorców w 2018 roku?

  Legislacyjna ofensywa – co czeka przedsiębiorców w 2018 roku?

  Przedstawiamy najważniejsze zmiany w prawie i daty ich wejścia w życie. Przy czym niektóre z nich jeszcze czekają na podpis prezydenta. Dodatkowo wskazujemy wybrane, najbardziej istotne dla firm akty, nad którymi jeszcze trwają prace

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 20 sierpnia 2018

  Poradnia podatkowa z 20 sierpnia 2018

  Jak rozliczyć import usług pośrednictwa w rezerwacji noclegów u podatnika niezarejestrowanego? Jaką stawkę VAT zastosować do opłat pobieranych od uczestników maratonów rowerowych? Czy do paragonu zawierającego numer NIP nabywcy do wartości 450 zł wystawiamy fakturę na żądanie nabywcy? W jaki sposób odliczyć VAT od wydatków na quada? Do której grupy podatkowej zalicza się osobę dziedziczącą po zmarłym wnuczku siostry mamy?

  czytaj więcej

 • Niższy VAT pomoże e-prasie i e-bookom

  Niższy VAT pomoże e-prasie i e-bookom

  Zapowiedź obniżenia stawek VAT na prasę i książki elektroniczne do poziomu stosowanego dla wydawnictw papierowych to dobra wiadomość dla obu rynków. Czy ten impuls okaże się wystarczająco silny, by jego skutki poprawiły sytuację wydawców, przekonamy się w przyszłym roku. Furtkę do obniżenia VAT otworzyła unijna Rada ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), przyjmując dyrektywę umożliwiającą taki ruch państwom członkowskim. Warszawa chce z tego skorzystać.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników