doradca prawny warszawa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu doradca prawny warszawa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące doradca prawny warszawa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Co nowego

  Co nowego

  czytaj więcej

 • Rozliczanie dochodów kapitałowych w rocznym PIT

  Rozliczanie dochodów kapitałowych w rocznym PIT

  Podatnicy, którzy w 2007 roku uzyskali dochody kapitałowe, np. ze sprzedaży papierów wartościowych czy udziałów w spółkach mających osobowość prawną, muszą najpóźniej 30 kwietnia 2008 r. rozliczyć się z fiskusem. W tym celu trzeba wypełnić PIT-38. Warto jednak wiedzieć, że nie każda sprzedaż papierów wartościowych będzie objęta PIT, a także, że przy tego typu rozliczeniach istnieje możliwość uwzględnienia kosztów uzyskania przychodów. Dla wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości w tym zakresie prezentujemy dziś wybrane interpretacje organów podatkowych wraz z opiniami specjalistów.

  czytaj więcej

 • Gdy zawodzą szumidła: Kim są i w co grają główni bohaterowie afery KNF

  Gdy zawodzą szumidła: Kim są i w co grają główni bohaterowie afery KNF

  Tym, których nie pasjonuje rynek finansowy, afera KNF może zdawać się wyjątkowo zagmatwana. Niepotrzebnie. Wystarczy rozjaśnić kilka haseł i krótko scharakteryzować jej głównych bohaterów (w co grają, skąd się wzięli), by czytelnik z łatwością potrafił oddzielić w przekazie medialnym informację od szumu

  czytaj więcej

 • Biedroń: Moim głównym celem jest bycie premierem [WYWIAD]

  Biedroń: Moim głównym celem jest bycie premierem [WYWIAD]

  Zręby mojego programu są już gotowe; wśród jego filarów znajdzie się odejście Polski od węgla, postawienie na energetykę odnawialną oraz wyrównywanie szans między regionami - mówi PAP b. prezydent Słupska Robert Biedroń. Moim głównym celem jest bycie premierem - podkreślił.

  czytaj więcej

 • Od 2019 znika limit 100 tys. zł korzyści przy klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania

  Od 2019 znika limit 100 tys. zł korzyści przy klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania

  Fiskus będzie mógł stosować klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania w każdej najdrobniejszej, podejrzanej sprawie. Zniknie limit 100 tys. zł korzyści.

  czytaj więcej

 • Układy polityki z biznesem to już reguła. Tak wygląda dyktatura cwaniaków

  Układy polityki z biznesem to już reguła. Tak wygląda dyktatura cwaniaków

  Wschód skorumpowany, a Zachód to ostoja uczciwości? Nonsens. Waszyngton czy Bruksela używają po prostu lepszych kosmetyków niż Moskwa czy Pekin do zatuszowania korupcyjnych praktyk. A Warszawa? Ostatnio zapomniała się umalować.

  czytaj więcej

 • Areszty wydobywcze, pokazowe zatrzymania i dziwne zbiegi okoliczności. Szeryf Ziobro wrócił do gry

  Areszty wydobywcze, pokazowe zatrzymania i dziwne zbiegi okoliczności. Szeryf Ziobro wrócił do gry

  Co myślisz, jak o godzinie 6 rano widzisz ludzi w kominiarkach przed drzwiami? Boże, spraw, by to byli bandyci!”. Ten gorzki żart był popularny za poprzednich rządów PiS, zwłaszcza w 2007 r., gdy prokuratura stała się wyjątkowo aktywna.

  czytaj więcej

 • Podatek u źródła: Zagraniczna pomoc z podatkiem w Polsce

  Podatek u źródła: Zagraniczna pomoc z podatkiem w Polsce

  Przed 2017 r. wynagrodzenie europejskich doradców również było objęte w Polsce podatkiem u źródła – orzekł NSA. Od roku nie budzi to już żadnych wątpliwości.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Zaremba o taśmie Kaczyńskiego: Niezguła bez konta obraca milionami

  Zaremba o taśmie Kaczyńskiego: Niezguła bez konta obraca milionami

  Jeśli ktoś zapowiadał dzień publikacji tzw. taśmy Kaczyńskiego jako najczarniejszy moment dla PiS, wprowadzał wszystkich w błąd. Pobieżnie czytana biznesowa rozmowa Jarosława Kaczyńskiego nie utrwaliła śladów nadużyć.

  czytaj więcej

 • Płatnik bez nadpłaty, jeśli nie poniósł uszczerbku

  Płatnik bez nadpłaty, jeśli nie poniósł uszczerbku

  Jeżeli spółka nienależnie potrąci podatek u źródła, to nie otrzyma jego zwrotu, chyba że daninę pokryła z własnej kieszeni.

  czytaj więcej

 • Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Każdy, kto zdecydował się na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wie, jak ważny jest właściwy tryb podejmowania uchwał przez wspólników oraz zwoływania i odbywania ich zgromadzeń. Zgromadzenia wspólników to jednak nie tylko nużący obowiązek, ale i świetna okazja do weryfikacji działań zarządu i doskonałe narzędzie kontroli. To także potężny oręż w ręku wspólników, którzy mają odrębne zdanie od pozostałych odnośnie do tego, jak spółka ma funkcjonować. Warto go sobie przypomnieć, a także zapoznać się nowymi informacjami na ten temat, bo za niespełna miesiąc wchodzą znowelizowane przepisy kodeksu spółek handlowych (dalej k.s.h.), który reguluje działanie m.in. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

  czytaj więcej

 • Twardy brexit to podatkowe kłopoty dla Polaków

  Twardy brexit to podatkowe kłopoty dla Polaków

  Cło, danina od dywidend przelewanych do Polski oraz od odsetek trafiających do Wielkiej Brytanii – to niektóre skutki wyjścia tego państwa z Unii Europejskiej bez „umowy rozwodowej”.

  czytaj więcej

 • Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Wyniki sprzedaży to podstawowy wskaźnik funkcjonowania firm ze sfery finansów i handlu. Spadek sprzedaży stanowi zagrożenie nie tylko dla funkcjonowania pracodawcy, ale i dla stabilności zatrudnienia załogi. W związku z tym na pracowników niejednokrotnie narzucane są tzw. plany sprzedażowe. Przy czym się uważa, że jedynym obiektywnym miernikiem oceny działań pracownika zajmującego się sprzedażą jest ocena jego pracy przez pryzmat wyników. Są one rozliczane na przestrzeni miesiąca lub kwartału. Ich osiągnięcie przekłada się na otrzymywaną przez pracownika premię albo inny benefit, np. wycieczkę zagraniczną. Ale czy brak realizacji odpowiednich wyników sprzedaży może być przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę?

  czytaj więcej

 • Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

  Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

  - Mój program jest znany od dawna i nikt się nim nie zainteresował, a ja nie chcę chodzić po prośbie i mówić: „Weźcie mnie do siebie”. Tym bardziej że te partie przez ostatnie 30 lat tak mnie zniesmaczyły, że nie mam ochoty wchodzić do żadnej z nich - mówi Robert Gwiazdowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z dnia 25.02.19

  Poradnia podatkowa z dnia 25.02.19

  Kto w spółce komandytowej musi płacić podatek od przychodów z budynków?W jaki sposób opodatkować VAT sprzedaż reklamy w gazecie dla polskiego oddziału zagranicznej firmy?Kiedy przychody z dzierżawy ziemi rolnikowi są opodatkowane podatkiem dochodowym?Jakie skutki w PIT wywołuje użyczenie adresu na siedzibę spółki cywilnej?Czy auto musi być środkiem trwałym, żeby można było odliczać 75 proc. kosztów?

  czytaj więcej

 • Strategia rozwoju rynku kapitałowego ma trzy brakujące ogniwa: OFE, podatek Belki i podział KNF

  Strategia rozwoju rynku kapitałowego ma trzy brakujące ogniwa: OFE, podatek Belki i podział KNF

  Rządowy projekt strategii rozwoju rynku kapitałowego (SRRK) zawiera wiele wartościowych, szczegółowych propozycji, ale nie odnosi się do trzech fundamentalnych problemów: przyszłości OFE, zniesienia podatku Belki i podziału KNF.

  czytaj więcej

 • Nikt nie przyznaje się do wyceny EGB Investmens

  Nikt nie przyznaje się do wyceny EGB Investmens

  Były prezes GetBacku nie ukrywał, że zależało mu na wysokiej cenie zakupu konkurencyjnego windykatora. Przyznawał też, że nie wierzył w ekonomiczny sens transakcji.

  czytaj więcej

 • PIT od świadczenia zasądzonego wyrokiem. Nie ma nadpłaty, jest tylko odliczenie od dochodu

  PIT od świadczenia zasądzonego wyrokiem. Nie ma nadpłaty, jest tylko odliczenie od dochodu

  Kto zapłaci PIT od świadczenia zasądzonego mu prawomocnym wyrokiem, może mieć potem problem z odzyskaniem daniny, gdyby okazało się, że musi je jednak zwrócić.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników