dodatkowe pytania na prawo jazdy kat b

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dodatkowe pytania na prawo jazdy kat b. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dodatkowe pytania na prawo jazdy kat b.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prawo jazdy: jak je uzyskać, ile kosztuje, jak przebiega egzamin, przykładowe pytania

  Prawo jazdy: jak je uzyskać, ile kosztuje, jak przebiega egzamin, przykładowe pytania

  Uzyskanie prawa jazdy jest możliwe po odbyciu szkolenia i zdaniu egzaminu. Jednak nie wszyscy mogą dostać takie uprawnienia. Niektórzy mogą z tego prawa korzystać w ograniczony sposób z uwagi na zły stan zdrowia. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym prawo jazdy nie może być wydane osobie, która jest aktywnie uzależniona od alkoholu lub narkotyków. Uprawnień nie zdobędzie także osoba, co do której został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  czytaj więcej

 • Czy będzie prawo jazdy na skuter

  Czy będzie prawo jazdy na skuter

  Osoby pełnoletnie bez żadnych uprawnień do kierowania będą mogły jeździć tylko rowerem lub pojazdem zaprzęgowym. Nawet do prowadzenia skutera konieczne będzie przynajmniej uzyskanie nowej kategorii prawa jazdy AM.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy: nowe egzaminy to koniec wkuwania testów na pamięć

  Prawo jazdy: nowe egzaminy to koniec wkuwania testów na pamięć

  Większość społeczeństwa dzieli się na dwie grupy – tych, dla których największy problem stanowią fotoradary i punkty karne, oraz tych, którzy chcieliby już mieć taki problem. Im na razie sen z powiek spędzają nowe wymagania dotyczące uzyskiwania uprawnień do prowadzenia pojazdów.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy: Egzamin teoretyczny będzie łatwiej zaliczyć. Próg punktów zostanie obniżony

  Prawo jazdy: Egzamin teoretyczny będzie łatwiej zaliczyć. Próg punktów zostanie obniżony

  64 zamiast 68 pkt na 72 możliwe wystarczy, aby zdać egzamin na prawo jazdy. Ale kwestia punktów to niejedyne zawirowanie wokół pytań egzaminacyjnych. Błędnie sformułowane pytania znikają z egzaminu. Co to oznacza dla kursantów?

  czytaj więcej

 • Myślisz o prawku? Teraz jest najlepszy moment

  Myślisz o prawku? Teraz jest najlepszy moment

  Do końca tego roku baza pytań pojawiających się na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy kat. B spuchnie do 3 tysięcy. Pierwsze nowe pytania zaczną być dodawane w ciągu najbliższych trzech miesięcy – wynika z ustaleń DGP.

  czytaj więcej

 • Egzamin na prawo jazdy: co zmieni się w 2015 roku

  Egzamin na prawo jazdy: co zmieni się w 2015 roku

  Od 24 sierpnia br. zaczęła obowiązywać znowelizowana ustawa o kierujących pojazdami. Zgodnie z zawartymi w niej zmianami, osoby posiadające od co najmniej trzech lat prawo jazdy kat. B będą mogły jeździć motocyklami o pojemności do 125 cm sześciennych bez konieczności zdawania dodatkowych egzaminów. Część przepisów objętych nowelizacją zacznie obowiązywać jednak dopiero od 1 stycznia 2015 roku - dotyczą one samego systemu przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy. W środowisku pojawiają się również głosy, że opłata egzaminacyjna może wzrosnąć do 300 zł.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy: Teoretycznie kurs jest nieobowiązkowy

  Prawo jazdy: Teoretycznie kurs jest nieobowiązkowy

  Tylko 4 proc. przyszłych kierowców skorzystało z możliwości zdawania państwowego egzaminu z teorii bez udziału w zajęciach organizowanych przez szkoły jazdy. Bo te utrudniają eksternistom rozpoczęcie kursów praktycznych

  czytaj więcej

 • Chcesz mieć prawo jazdy? Musisz nauczyć się jeździć ekonomicznie

  Chcesz mieć prawo jazdy? Musisz nauczyć się jeździć ekonomicznie

  Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego człowieka bez prawa jazdy – wymagają tego nawet niektórzy pracodawcy – opowiada pani Karina. – Nie uzyskałam tego dokumentu w porę, teraz trudno mi się zebrać, by pójść na kurs, wydaje mi się to zajęciem czasochłonnym, kosztownym i bez gwarancji sukcesu. Bo gdy słucham o kolejnych podejściach do egzaminu, rezygnuję już na wstępie. Czy zdanie egzaminu na prawo jazdy naprawdę jest takie trudne – zastanawia się kobieta

  czytaj więcej

 • Jak zdobyć prawo jazdy: Fakty i mity

  Jak zdobyć prawo jazdy: Fakty i mity

  Choć w organizacji procesu ubiegania się o prawo jazdy od 2013 r. zaszło już wiele zmian, kolejne czekają nas od przyszłego roku.

  czytaj więcej

 • Warto się pospieszyć z egzaminem na prawo jazdy. Od 2016 roku zmieniają się przepisy

  Warto się pospieszyć z egzaminem na prawo jazdy. Od 2016 roku zmieniają się przepisy

  Chciałem zrobić prawo jazdy jeszcze w tym roku, ale okazało się, że na kursach w moim mieście nie ma już miejsc. Czy jeśli zdam egzamin teoretyczny w tym roku, zaś praktyczny w przyszłym, to także obejmą mnie zmiany w przepisach dotyczących kierowców – pyta Wojciech z Kalisza.

  czytaj więcej

 • Prawo jazdy kat. B. Krok po kroku [DOKUMENTY, OPŁATY, TERMINY]

  Prawo jazdy kat. B. Krok po kroku [DOKUMENTY, OPŁATY, TERMINY]

  Uzyskanie prawa jazdy kat. B wymaga wizyty u uprawnionego lekarza, złożenia wniosku w urzędzie, przejścia szkolenia w szkole nauki jazdy oraz zdania egzaminu państwowego (teoretycznego i praktycznego). Na każdym etapie trzeba liczyć się z opłatami.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników