dobry prawnik wrocław

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dobry prawnik wrocław. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dobry prawnik wrocław.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Komorowski i Wulff na uroczystości 200-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego

  Komorowski i Wulff na uroczystości 200-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego

  O duchowej jedności Europy i współpracy międzynarodowej w dziedzinie edukacji i nauki - mówili prezydenci Polski i Niemiec Bronisław Komorowski i Christian Wulff podczas wtorkowych uroczystości jubileuszowych 200-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego.

  czytaj więcej

 • Sprawa wrocławskich krasnali: Odpowiedzialność nie powinna być oderwana od winy

  Sprawa wrocławskich krasnali: Odpowiedzialność nie powinna być oderwana od winy

  Sąd Najwyższy rozpoznawał niedawno sprawę wrocławskich krasnali. Przyznał rację sądowi apelacyjnemu, który w 2014 roku uznał, że Wrocław nie miał prawa promować się, używając podobizny krasnala Pomarańczowej Alternatywy (sygn. akt V CSK 599/14).  Na nasze pytania odpowiada Włodzimierz Głowacki radca prawny z Kancelarii Głowacki i Wspólnicy, pełnomocnik Allegro

  czytaj więcej

 • Gminy nie rezygnują z opłat za powietrze, nawet brudne

  Gminy nie rezygnują z opłat za powietrze, nawet brudne

  Bezskuteczna okazuje się walka lokalnych działaczy z bezprawnymi opłatami miejscowymi. Część gmin nie zamierza z nich rezygnować

  czytaj więcej

 • Gminy porządkują ukryte reklamy, ale pomniki i kostka brukowa to problem

  Gminy porządkują ukryte reklamy, ale pomniki i kostka brukowa to problem

  PROBLEM: Ustawa krajobrazowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 774 ze zm.) uderzając w niechciane reklamy w miastach, przysporzyła włodarzom sporo rozterek. W obecnym stanie prawnym bowiem trudno jednoznacznie stwierdzić, jak należy np. traktować dane fundatora pomnika, które są na nim umieszczone. A co z kostką brukową z napisem firmy? Czy jest to tylko niewinna informacja o inwestorze, czy już powinna być traktowana jak reklama? A jeśli tak, to czy musi być na nią wydane pozwolenie i czy powinna być regulowana w specjalnej uchwale? A może trzeba za nią płacić, gdy jest umieszczona w pasie drogowym? Postanowiliśmy sprawdzić, jak poszczególne jednostki samorządowe radzą sobie z tego typu problemami. Pytania w sprawie reklam umieszczanych na elementach architektonicznych zadaliśmy także prawnikom. I choć ich opinie się różnią co do zasadności podejmowania uchwał w tym zakresie, to zgodnie twierdzą, że to, które z regulacji stosuje się w konkretnym przypadku i kiedy jest mowa o reklamie, uzależnione jest od faktycznych okoliczności w danej sprawie. Taki wniosek płynie też z lektury pionierskiej „uchwały pomnikowej” miasta Wrocławia.

  czytaj więcej

 • Wrocław: Zarząd województwa odwołał Cezarego Morawskiego, ale wojewoda wstrzymał uchwałę

  Wrocław: Zarząd województwa odwołał Cezarego Morawskiego, ale wojewoda wstrzymał uchwałę

  Zarząd woj. dolnośląskiego odwołał Cezarego Morawskiego z funkcji szefa Teatru Polskiego we Wrocławiu. Uchwałę w tej sprawie wstrzymał jednak wojewoda dolnośląski. Urząd marszałkowski twierdzi, że odwołanie "odbyło się skutecznie". Urząd wojewódzki podkreśla, że Morawski nadal pełni funkcję dyrektora Teatru.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Jak zaufać państwu

  Tejchman: Jak zaufać państwu

  Silne, scentralizowane, hierarchicznie zorganizowane, sprawne państwo. Tylko ono w niespokojnych czasach, w jakich znalazł się świat, da nam bezpieczeństwo. Ochroni nas przed bandytami, ulicznymi pijaczkami, terrorystami i chuliganami. Ochroni nasze dzieci przed pedofilami i porywaczami, a nasze komputery przed hakerami. Pytanie tylko, kto ochroni nas przed nim samym?

  czytaj więcej

 • Sądownictwo: Czy istnieją niezawiśli konformiści?

  Sądownictwo: Czy istnieją niezawiśli konformiści?

  Przychodzi taki moment w życiu sędziego, kiedy konformizm polegający na nieregowaniu na zawirowania społeczne i polityczne nie da się już pogodzić z postawą niezawisłości.

  czytaj więcej

 • Polscy syndykaliści. Anarchiści czy ostatnia deska ratunku dla pracowników najemnych?

  Polscy syndykaliści. Anarchiści czy ostatnia deska ratunku dla pracowników najemnych?

  Jedni widzą w nich anarchistów, inni ostatnią deskę ratunku. Oni sami o sobie mówią, że pomagają wszystkim, którzy pomocy potrzebują. Pod warunkiem, że są pracownikami najemnymi.

  czytaj więcej

 • W autobusie za bilet zapłacimy tylko kartą zbliżeniową. I to zgodnie z prawem

  W autobusie za bilet zapłacimy tylko kartą zbliżeniową. I to zgodnie z prawem

  Takie biletomaty od marca trafią do wrocławskich autobusów miejskich. Czy nowy system dyskryminuje część pasażerów?

  czytaj więcej

 • Hanna Zdanowska: Ci, którzy próbują być neutralni, przestają istnieć, znikają [WYWIAD]

  Hanna Zdanowska: Ci, którzy próbują być neutralni, przestają istnieć, znikają [WYWIAD]

  - Łodzianie zaakceptowali mnie taką, jaką jestem. Dla nich na drugim planie jest fakt, że jestem członkiem Platformy, że jestem szefową partyjnej struktury na ziemi łódzkiej. Dla mnie najważniejszy jest interes miasta. - mówi Hanna Zdanowska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Economicus 2018: Najlepsze 10 książek ekonomiczno-biznesowych

  Economicus 2018: Najlepsze 10 książek ekonomiczno-biznesowych

  Economicus 2018, ósma edycja konkursu dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na naszym rynku wydawniczym, zmierza w kierunku rozstrzygnięcia. Oto dziesiątka naszym zdaniem najlepszych publikacji nominowanych w kategorii najlepsze tłumaczenie zagranicznej książki ekonomiczno-biznesowej. Zwycięzcę poznamy podczas Gali Economicus 25 maja

  czytaj więcej

 • Sportowcy mogą być przedsiębiorcami, ale są też inne rozwiązania

  Sportowcy mogą być przedsiębiorcami, ale są też inne rozwiązania

  Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że skoro przychody z uprawiania sportu są wymienione w art. 13 pkt 2 ustawy o PIT, to nie mogą być traktowane jako działalność gospodarcza ani w rozumieniu tej ustawy, ani w świetle przepisów o VAT. Czyżby zatem miało to oznaczać, że w żadnych okolicznościach nie mogą być traktowane jako przychody z działalności gospodarczej?

  czytaj więcej

 • Pięć mitów o prawie do informacji

  Pięć mitów o prawie do informacji

  W ciągu 15 lat działania spotykamy się w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska z opiniami, za którymi często nie stoją solidne argumenty. Są to plotki i oceny, które tworzą szkodliwą mitologię wokół informacji publicznej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników