delegacje służbowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu delegacje służbowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące delegacje służbowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowe porządki w Trybunale Konstytucyjnym. Koniec z telepracą

  Nowe porządki w Trybunale Konstytucyjnym. Koniec z telepracą

  Pracownicy merytoryczni zatrudnieni w biurze TK będą musieli fizycznie przebywać w gmachu przy al. Szucha. Ma to usprawnić pracę sądu oraz... przynieść oszczędności. Rocznie z tytułu zwrotów kosztów podróży czy diet w związku z delegacjami trybunał wydawał ponad 33 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Nowy kodeks pracy na raty

  Nowy kodeks pracy na raty

  Przepisy uzgodnione już przez komisję kodyfikacyjną mogą być wprowadzone w odrębnych projektach nowelizacji. Dotyczy to np. regulacji antydyskryminacyjnych.

  czytaj więcej

 • PIT i CIT: Fiskalna ruletka z odliczeniem B+R

  PIT i CIT: Fiskalna ruletka z odliczeniem B+R

  Nie trzeba liczyć godzin przeznaczonych przez naukowców lub inżynierów na opracowywanie innowacji, żeby skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej.

  czytaj więcej

 • Kierowcy chcą być delegowani, rząd i pracodawcy są przeciwko

  Kierowcy chcą być delegowani, rząd i pracodawcy są przeciwko

  „W Europie Socjalnej konkurencyjność na rynku wewnętrznym nie może być budowana poprzez wyzysk jej obywateli” – czytamy w podpisanej wczoraj przez członków Europejskiej Federacji Pracowników Transportu (ETF) Deklaracji Warszawskiej. Zrzeszająca 3,5 mln kierowców organizacja wzywa KE do niewyłączania transportu drogowego spod dyrektywy o delegowaniu.

  czytaj więcej

 • W środę Donald Tusk ma zeznawać w warszawskiej prokuraturze

  W środę Donald Tusk ma zeznawać w warszawskiej prokuraturze

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma się stawić w środę w warszawskiej prokuraturze, gdzie będzie zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

  czytaj więcej

 • Wyjazd pracownika nie zawsze jest podróżą służbową

  Wyjazd pracownika nie zawsze jest podróżą służbową

  W celu wykonania swoich obowiązków pracownicy są zobowiązani do odbycia delegacji. Próba właściwej oceny i rozliczenia czasu przeznaczonego na dojazd i powrót z określonego miejsca nasuwa jednak wiele pytań. Czy jakikolwiek wyjazd związany z prowadzeniem spraw pracodawcy powinien być uważany za podróż służbową? Czy zawsze należy go wliczać do czasu pracy?

  czytaj więcej

 • Podwyższone koszty to kłopot księgowej

  Podwyższone koszty to kłopot księgowej

  Nie można dłużej potrącać 50-proc. kosztów uzyskania przychodu, gdy łącznie od początku roku przekroczą one połowę kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej – wynika z odpowiedzi udzielonej DGP przez Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • Zamiast ryczałtów za noclegi – rekompensata

  Zamiast ryczałtów za noclegi – rekompensata

  Jeżeli pracodawca określi w przepisach wewnętrznych kwoty rekompensujące zwiększone koszta ponoszone przez kierowcę zatrudnionego w transporcie międzynarodowym w czasie wykonywania pracy za granicą, to nie ma on obowiązku wypłacania dodatkowo ryczałtów za noclegi – stwierdził Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Francja utrudnia delegowanie pracowników

  Francja utrudnia delegowanie pracowników

   Za każdego pracownika wysłanego nad Loarę trzeba będzie zapłacić kilkadziesiąt euro. Polskie firmy uważają, że to kolejna regulacja niezgodna z prawem unijnym.

  czytaj więcej

 • Jak nie przepłacać w delegacji?

  Jak nie przepłacać w delegacji?

  Kluczem do optymalizacji kosztów ponoszonych przez firmy w delegacjach jest profesjonalne zarządzanie podróżami służbowymi. Praktyczne wskazówki na temat organizacji wyjazdów, przedsiębiorcy odnajdą w najnowszej publikacji Diners Club i Barbary Dziedzic pt.: „Jak efektywnie zarządzać podróżami służbowymi”. Książka dostępna jest również w wersji elektronicznej na portalu gazetaprawna.pl.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (cz. 4)

  Ustawa z 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (cz. 4)

  Ostatnia część komentarza zawiera omówienie art. 176–279 ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Obejmuje ona pozostałą część działu VI ustawy, który dotyczy pracy i służby w organach KAS, oraz dział VII poświęcony odpowiedzialności dyscyplinarnej funkcjonariuszy.

  czytaj więcej

 • Prokuratorska opozycja wybierze swoje władze

  Prokuratorska opozycja wybierze swoje władze

   Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwsze walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Lex Super Omnia, jedynej organizacji śledczych, która otwarcie występuje przeciwko radykalnym zmianom wprowadzonym w prokuraturze przez ekipę Zbigniewa Ziobry.

  czytaj więcej

 • Resort pracy: Kierowcy ze składkami. Eksperci: To nadinterpretacja

  Resort pracy: Kierowcy ze składkami. Eksperci: To nadinterpretacja

  Zdaniem części prawników stanowisko ministerstwa opiera się na błędnym rozumieniu wyroku TK. W orzeczeniu tym bowiem nie zakwestionowano definicji podróży służbowej, ale jedynie sposób rozliczeń.

  czytaj więcej

 • Reforma sądownictwa: Imperium ministra nieco się kurczy

  Reforma sądownictwa: Imperium ministra nieco się kurczy

  Krajowa Rada Sądownictwa będzie mogła zawetować decyzję o odwołaniu prezesa sądu. To krok w dobrym kierunku, ale niewystarczający – komentują sędziowie.

  czytaj więcej

 • Pracownik w delegacji, czyli jak rozliczyć podróż służbową

  Pracownik w delegacji, czyli jak rozliczyć podróż służbową

  O wyjeździe służbowym, który jeszcze jakiś czas temu był wyprawą, ekspedycją poprzedzaną szczególnymi przygotowaniami, dzisiaj często decyduje się ad hoc, z potrzeby chwili. Oczywiście wiele spraw można załatwić przez telefon, wideokonferencję itp., ale przecież nic nie tak nie buduje relacji z kontrahentem, nie daje możliwości zapoznania się z nim, wyczucia jego intencji, jak osobista rozmowa, wspólny posiłek itp. A przecież podróże służbowe to nie tylko negocjacyjne spotkania z kontrahentami.

  czytaj więcej

 • Kadry decydują o wszystkim, czyli jak elity wierne PiS zastępują układ

  Kadry decydują o wszystkim, czyli jak elity wierne PiS zastępują układ

  Partia w ekspresowym tempie wymienia kluczowych urzędników i menedżerów. Zbadaliśmy skalę tego zjawiska. Polski model administracji ma – w teorii – zapewniać ciągłość zarządzania krajem. Urzędnicy realizują zadania powierzane im przez ministrów, wojewodów i szefów urzędów centralnych, niezależnie od ugrupowania politycznego, które reprezentują.

  czytaj więcej

 • Prokuratorska wierchuszka nadal nie rwie się do pracy

  Prokuratorska wierchuszka nadal nie rwie się do pracy

  Reforma miała sprawić, że zniknie odwieczny podział na kierowniczą elitę od papierkowej roboty i śledczych od żmudnej roboty na pierwszej linii. Po roku widać, że założenie to okazało się fikcją.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników