deklaracje vat 7

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu deklaracje vat 7. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące deklaracje vat 7.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak ująć w JPK_VAT paragon z NIP nabywcy?

  Jak ująć w JPK_VAT paragon z NIP nabywcy?

  Jak ująć w JPK_VAT paragon z NIP nabywcy? Okazuje się, że gdy zakup jest do 450 zł, trzeba to robić ręcznie.

  czytaj więcej

 • Terminy ważne dla biur rachunkowych

  Terminy ważne dla biur rachunkowych

  Sprawdź terminy ważne dla biur rachunkowych.

  czytaj więcej

 • Z rejestru VAT zniknęło już 300 tysięcy firm [PODCAST]

  Z rejestru VAT zniknęło już 300 tysięcy firm [PODCAST]

  Dane Ministerstwa Finansów nie pozostawiają złudzeń. Każdego roku z rejestru czynnych podatników VAT wykreślonych zostaje 100 tysięcy podatników. Przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają działalność zwracają uwagę na jeszcze inny problem - coraz trudniej i dłużej czeka się na rejestrację VAT.

  czytaj więcej

 • Okulary księgowego nie zawsze do odliczenia. Kiedy zakup jest kosztem?

  Okulary księgowego nie zawsze do odliczenia. Kiedy zakup jest kosztem?

  Właściciel biura rachunkowego, który kupi sobie okulary lub soczewki kontaktowe, nie zaliczy wydatku do kosztów uzyskania przychodu, bo fiskus uzna, że był to wydatek osobisty.

  czytaj więcej

 • Nowy JPK_VAT: Trzeba będzie przeszkolić niemal każdego pracownika

  Nowy JPK_VAT: Trzeba będzie przeszkolić niemal każdego pracownika

  Patrząc na ideę, jaka przyświecała Ministerstwu Finansów, można dojść do wniosku, że nowy JPK to połączenie deklaracji i ewidencji VAT w jednym pliku. Samo MF na swoich stronach przekonuje, że to uproszczenie dla podatników. Nic bardziej mylnego – uważają eksperci. To, co trzeba zrobić, aby składać nowy JPK, można śmiało nazwać rewolucją.

  czytaj więcej

 • Jaki VAT i CIT przy sprzedaży, gdy wystawiono paragon i fakturę

  Jaki VAT i CIT przy sprzedaży, gdy wystawiono paragon i fakturę

  Podstawą opodatkowania jest wszystko, co stanowi zapłatę, którą dokonujący dostawy towarów lub usługodawca otrzymał lub ma otrzymać z tytułu sprzedaży od nabywcy, usługobiorcy lub osoby trzeciej, włącznie z otrzymanymi dotacjami, subwencjami i innymi dopłatami o podobnym charakterze mającymi bezpośredni wpływ na cenę towarów dostarczanych lub usług świadczonych przez podatnika.

  czytaj więcej

 • PIT za 2019 r. Od 15 lutego można składać formularz. Oto nowości w rozliczeniach rocznych

  PIT za 2019 r. Od 15 lutego można składać formularz. Oto nowości w rozliczeniach rocznych

  W urzędach skarbowych startuje „akcja PIT”. Od 15 lutego 2020 r. można składać zeznanie roczne za 2019 r. Najprościej zrobić to przez internet poprzez usługę Twój e-PIT. Pojawią się w niej nowości związane m.in. z rozliczeniem ulg i mikrorachunkiem.

  czytaj więcej

 • Prowadzenie księgi podatkowej. Komentarz do rozporządzenia

  Prowadzenie księgi podatkowej. Komentarz do rozporządzenia

  Rozporządzenie ministra finansów z 23 grudnia 2019 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U. poz. 2544)

  czytaj więcej

 • Nadwyżka VAT. Rolować można, nie warto przetrzymywać

  Nadwyżka VAT. Rolować można, nie warto przetrzymywać

  Prawo do odzyskania różnicy między naliczonym a należnym VAT przedawnia się – orzekł niedawno Naczelny Sąd Administracyjny. Chodziło jednak o specyficzną sytuację. Zasadniczo bowiem nie ma problemu, by przenosić taką kwotę do rozliczenia na kolejne miesiące.

  czytaj więcej

 • Jaki VAT i CIT przy zapłacie tradycyjnym przelewem zamiast w mechanizmie podzielonej płatności

  Jaki VAT i CIT przy zapłacie tradycyjnym przelewem zamiast w mechanizmie podzielonej płatności

  Spółka z o.o. Y (podatnik VAT czynny) 24 lutego 2020 r. nabyła od firmy X (podatnik VAT czynny) 4 laptopy o wartości 24 600 zł, w tym VAT 4600 zł (każdy o wartości brutto 6150 zł, w tym VAT 1150 zł). Zakup laptopów został udokumentowany fakturą z 24 lutego 2020 r. wystawioną na kwotę netto 20 000 zł plus VAT 4600 zł. Otrzymana faktura zawierała wyrazy „mechanizm podzielonej płatności”, natomiast nie było na niej adnotacji „metoda kasowa”. Dokument ten spółka Y odebrała raz z laptopami w dniu ich zakupu, tj. 24 lutego 2020 r. Za nabyte laptopy Y zapłaciła również 24 lutego 2020 r. tradycyjnym przelewem na rachunek firmy X (znajdujący się na tzw. białej liście). Laptopy zostały nabyte na potrzeby prowadzonej działalności jako wyposażenie biurowe dla zatrudnionych pracowników. Spółka Y nie zdecydowała się na zaliczenie ich do środków trwałych, z uwagi na ich wartość początkową. Spółka Y zajmuje się wyłącznie działalnością opodatkowaną VAT, a CIT płaci według stawki 19 proc. Spółka płaci VAT i zaliczki na CIT za okresy miesięczne, a jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy. Jak spółka Y powinna rozliczyć zakup laptopów na gruncie VAT oraz CIT? 

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa z 24 lutego 2020

  Poradnia rachunkowa z 24 lutego 2020

  Jak ująć w księgach rachunkowych roczną korektę VAT? Kiedy można skompensować nadwyżki i niedobory stwierdzone podczas inwentaryzacji? Co w sytuacji, gdy środki na rachunku VAT nie wystarczą na zapłatę całej kwoty podatku? Jak rozliczyć wynagrodzenie członka zarządu w spółce z o.o.?

  czytaj więcej

 • Trwa ratowanie firm przed zarazą

  Trwa ratowanie firm przed zarazą

  Rządy państw dotkniętych epidemią robią wszystko, by zapobiec jej negatywnym skutkom dla gospodarki.

  czytaj więcej

 • W jaki sposób rozliczyć i ująć w PKPiR zakup wyposażenia

  W jaki sposób rozliczyć i ująć w PKPiR zakup wyposażenia

  TEMAT: Podatkowa księga przychodów i rozchodów PROBLEM: Gdzie ująć zakup wyposażenia.

  czytaj więcej

 • Koronawirus, upadłość konsumencka, JPK_V7. Ważne informacje dla klientów biur rachunkowych

  Koronawirus, upadłość konsumencka, JPK_V7. Ważne informacje dla klientów biur rachunkowych

  Od 8 marca br. obowiązuje specustawa koronowirusowa.Od 24 marca 2020 r. ogłoszenie upadłości konsumenckiej ma być znacznie łatwiejsze niż obecnie.Wkrótce wejdzie w życie nowy obowiązek w związku z JPK_V7.

  czytaj więcej

 • Jaki VAT i CIT, gdy czynsz najmu powiększono o podatek od nieruchomości

  Jaki VAT i CIT, gdy czynsz najmu powiększono o podatek od nieruchomości

  Opodatkowaniu VAT podlega m.in. odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju (zob. art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT). Przez świadczenie usług, stosownie do art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, rozumie się każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7 ustawy o VAT.

  czytaj więcej

 • O czym należy pamiętać, sporządzając CIT-8

  O czym należy pamiętać, sporządzając CIT-8

  Spółka z o.o. prowadząca działalność poligraficzną sprzedała w grudniu 2019 r. za 400 tys. zł samochód osobowy wykupiony z leasingu. Wskutek tego jej łączne przychody netto z tytułu działalności podstawowej (poligraficznej) i ze sprzedaży samochodu wyniosły 5 200 000 zł. Z tego powodu spółka straciła prawo do stawki 9 proc. za cały 2019 r.

  czytaj więcej

 • Przygotowań do nowego JPK_VAT nie można odkładać

  Przygotowań do nowego JPK_VAT nie można odkładać

  W związku ze zbliżającym się wejściem w życie nowych regulacji o JPK_VAT spółka – tak jak każdy inny czynny podatnik VAT – stanęła przed koniecznością dokonania zmian w systemie finansowo-księgowym. Główna księgowa kilka razy spotkała się z opiekunem firmy ze strony dostawcy systemu, za pomocą którego prowadzone są księgi rachunkowe oraz ewidencje VAT oraz wysyłane były do tej pory deklaracje i informacje JPK_VAT. Niestety współpraca układała się nie do końca tak, jak tego oczekiwała księgowa. Przede wszystkim różne były podejścia do poszczególnych zagadnień, nieraz strony prezentowały też rozbieżne poglądy na temat samych rozwiązań prawnych, jakie już wkrótce będą stosowane. Często uzasadnienie twierdzeń przedstawiciela dostawcy systemu sprowadzało się do stwierdzenia, że „u innych klientów tak robią i nie mają oni zastrzeżeń”. W przypadku części spornych zagadnień udało się porozumieć dzięki temu, że główna księgowa spółki na bieżąco, telefonicznie konsultowała się z doradcą podatkowym, z którym od lat współpracowała. A znał go też i liczył się z jego zdaniem przedstawiciel dostawcy programu, pan Michał.

  czytaj więcej

 • BCC: Pakiet osłonowy jest niewystarczający, by firmy mogły działać w dobie koronawirusa

  BCC: Pakiet osłonowy jest niewystarczający, by firmy mogły działać w dobie koronawirusa

  Premier i prezydent przedstawili dzisiaj założenia „tarczy antykryzysowej”. Dobrze, że przeznaczono środki na służbę zdrowia i że rząd pokryje 40% kosztów pracowników. Wyczekiwany przez przedsiębiorców pakiet osłonowy, jest zdaniem BCC dalece niewystarczający, aby firmy mogły funkcjonować w dobie koronawirus

  czytaj więcej

 • Tarcza antykryzysowa nabiera kształtu. Znamy szczegółowe rowiązania specustawy [NEWS DGP]

  Tarcza antykryzysowa nabiera kształtu. Znamy szczegółowe rowiązania specustawy [NEWS DGP]

  Najważniejszych rozwiązania z projektów nowelizacji specustawy, do której dotarł DGP. Rozwiązania mają pomóc walczyć z ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników