darowizna mieszkania cofnięcie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu darowizna mieszkania cofnięcie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące darowizna mieszkania cofnięcie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak Janusz Palikot zarobił pierwszy milion

  Jak Janusz Palikot zarobił pierwszy milion

  Trudne życie asystenta, pieniądze zarobione na paletach i winiarski biznes nad Wisłą

  czytaj więcej

 • Kontrola skarbowa: Formularze w sprawie źródeł dochodu są nieobowiązkowe

  Kontrola skarbowa: Formularze w sprawie źródeł dochodu są nieobowiązkowe

  Informacje dla skarbówki o źródłach pochodzenia majątku mogą być składane w dowolnej formie.

  czytaj więcej

 • Jak odzyskać darowany majątek

  Jak odzyskać darowany majątek

  Zwrotu mienia można się domagać z powodu znaczącego pogorszenia się sytuacji materialnej osoby, która je przekazała. Również, gdy doszło rażącej niewdzięczności ze strony obdarowanego.

  czytaj więcej

 • Jakie błędy najczęściej popełniają podatnicy przy składaniu PIT-37

  Jakie błędy najczęściej popełniają podatnicy przy składaniu PIT-37

  Brak podpisów, nieuprawnione korzystanie z ulg lub możliwości wspólnego rozliczenia się z małżonkiem, złe dane, np. dotyczące organizacji pożytku publicznego. To tylko niektóre uchybienia w rocznych deklaracjach

  czytaj więcej

 • Każdy może się odwołać od błędnej decyzji fiskusa

  Każdy może się odwołać od błędnej decyzji fiskusa

  Pan Janusz otrzymał od naczelnika urzędu skarbowego decyzję dotyczącą wymiaru podatku od spadków i darowizn. Urząd twierdzi, że nasz czytelnik musi go zapłacić od spadku po babci, która zmarła 11 kwietnia 2013 r., bo do 11 października nie zgłosił nabycia własności rzeczy lub praw majątkowych. A jest to warunek zwolnienia z rozliczenia z urzędem. Podatnik jest przeciwnego zdania. Zwraca uwagę, że orzeczenie sądu o nabyciu spadku uprawomocniło się w kwietniu 2014 r., a w maju złożył stosowną deklarację naczelnikowi US. – Chcę się odwołać od jego decyzji, ale nie wiem, jak to zrobić w praktyce – pisze pan Janusz.

  czytaj więcej

 • Rażąca niewdzięczność to utrata darowizny. Ojciec zabierze dom córce, która się nim nie opiekowała

  Rażąca niewdzięczność to utrata darowizny. Ojciec zabierze dom córce, która się nim nie opiekowała

  Pan Michał darował córce dom z posesją. Zaraz po podpisaniu aktu notarialnego mężczyzna poważnie zachorował i wymagał przez kilka tygodni stałej opieki. Córka była jedyną osobą z najbliższej rodziny, która mogła udzielić mu pomocy. – Po otrzymaniu majątku przestała się jednak w ogóle mną interesować. W dodatku wiedząc, że po zawale byłem w stanie krytycznym, zdeponowała wszystkie moje oszczędności na podstawie podrobionego pełnomocnictwa – opowiada czytelnik, który zastanawia się, czy może odebrać niewdzięcznej córce darowane nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Rolnik może odebrać gospodarstwo przekazane swojemu następcy

  Rolnik może odebrać gospodarstwo przekazane swojemu następcy

  Rodzice cały majątek wraz z dużym domem przekazali bratu w zamian za emeryturę. Miał on, wraz z bratową i ich dziećmi, opiekować się nimi aż do śmierci. Ale bywało i bywa z tym różnie – pisze pani Grażyna. – Czy można cofnąć przekazane gospodarstwa i czy pozostałej rodzinie, a zwłaszcza dzieciom najbardziej zaangażowanym w opiekę, należy się zachowek.

  czytaj więcej

 • Kazusy z egzaminu wstępnego na aplikację ogólną 2015. Sprawdź się

  Kazusy z egzaminu wstępnego na aplikację ogólną 2015. Sprawdź się

  2 grudnia kandydaci na przyszłych sędziów i prokuratorów brali udział w II etapie egzaminu konkursowego na aplikację ogólną. Podczas egzaminu trzeba było przygotować odpowiedzi na pytania zawarte w poniższych kazusach. Na przygotowanie pracy egzaminowani mieli 180 minut.

  czytaj więcej

 • Darowizna to „akt szczodrobliwości”

  Darowizna to „akt szczodrobliwości”

  Przepisy nie pozwalają obdarowującemu żądać od drugiej strony świadczenia zwrotnego. Może liczyć jedynie na etyczne poczucie wdzięczności - przypomniał Sąd Okręgowy w Poznaniu.

  czytaj więcej

 • VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  W zeszłym roku liczba sporów sądowych nie spadła, a wręcz przeciwnie. Każdy sąd, także administracyjny, rozpoznając indywidualną sprawę, jest w swoich orzeczeniach niezawisły i podlega tylko konstytucji i ustawom. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa i jednolitość orzecznictwa. Dlatego w naszym podsumowaniu położyliśmy główny nacisk na wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE, Trybunału Konstytucyjnego oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, które to orzecznictwo ujednolicają. Zwróciliśmy też uwagę na wyroki kontrowersyjne oraz takie, które przełamały dotychczasową linię orzeczniczą. Staraliśmy się wskazać orzeczenia nowe, precedensowe, wyjaśniające wcześniejsze wątpliwości podatników, fiskusa i sądów, a także takie, które są szansą na ostateczne zakończenie sporów albo właśnie je otwierają. Dziś prezentujemy te, które dotyczyły podatku VAT.

  czytaj więcej

 • Różne odcienie reprywatyzacji: Koszmarna historia właścicieli Schroegera 72 [RIGAMONTI]

  Różne odcienie reprywatyzacji: Koszmarna historia właścicieli Schroegera 72 [RIGAMONTI]

  Przekaz płynący z posiedzeń komisji reprywatyzacyjnej jest prosty, czarno-biały: dzieje warszawskich nieruchomości to historia pokrzywdzonych lokatorów i właścicieli krwiopijców. Moja historia pokazuje więcej odcieni.

  czytaj więcej

 • Odwołanie darowizny. Kiedy jest możliwe?

  Odwołanie darowizny. Kiedy jest możliwe?

  Darczyńca może odwołać darowiznę jeszcze niewykonaną, jeśli popadnie w niedostatek, który nie pozwoli mu zaspokoić swoich usprawiedliwionych potrzeb oraz wypełniać obowiązków alimentacyjnych. Odwołanie darowizny może nastąpić także wobec obdarowanego, który swoim zachowaniem (lub zaniechaniem) dopuścił się wobec darczyńcy rażącej niewdzięczności.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników