bus handel

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bus handel. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bus handel.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Koniec z ponowną rejestracją zagranicznych samochodów

  Koniec z ponowną rejestracją zagranicznych samochodów

  Unia zamierza wprowadzić procedurę wzajemnego uznawania rejestracji aut pochodzących z innego państwa. Branża ma wątpliwości, ale prawnicy zachęcają do dalszych uproszczeń

  czytaj więcej

 • E-papieros to nie immunitet. Gdzie zakazane jest e-palenie?

  E-papieros to nie immunitet. Gdzie zakazane jest e-palenie?

  E-papierosy nie są wymienione w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, ale mimo to w niektórych miejscach za e-palenie można otrzymać grzywnę w wysokości 500 zł.

  czytaj więcej

 • Patriotyzm konsumencki w modzie

  Patriotyzm konsumencki w modzie

  Artykuły spożywcze, obuwie, biżuterię, nawozy, a nawet tramwaje i autobusy kupujemy najchętniej rodzimej produkcji. Kupowalibyśmy także samochody osobowe polskiej marki, gdyby takie były produkowane.

  czytaj więcej

 • Rynek pracy w przyszłości: Oferty tylko dla najlepszych. Reszta będzie wegetować

  Rynek pracy w przyszłości: Oferty tylko dla najlepszych. Reszta będzie wegetować

  O tym, że praca będzie, ale tylko dla najlepszych fachowców, a że reszta z nas będzie wegetować.

  czytaj więcej

 • Food Trucki podbijają Polskę: Jest tanio, smacznie i pomysłowo

  Food Trucki podbijają Polskę: Jest tanio, smacznie i pomysłowo

  W latach 90. mały handel tworzyli sprzedawcy z metalowych szczęk oraz polowych łóżek. Za to dziś masowy rynek gastrono-miczny budują setki food trucków

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Tysiące nowych miejsc pracy i 32 mld zł inwestycji w Strategii Rozwoju

  Morawiecki: Tysiące nowych miejsc pracy i 32 mld zł inwestycji w Strategii Rozwoju

  Potencjalne nowe polskie inwestycje na kwotę 22 mld zł oraz zagraniczne na kwotę 10 mld zł, które mają dać tysiące miejsc pracy, zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, przedstawiając stan prac nad inicjatywami prorozwojowymi. Tematem w poniedziałek zajmuje się rząd.

  czytaj więcej

 • Czas na korekty w strategii Morawieckiego

  Czas na korekty w strategii Morawieckiego

  Minister zapowiada większą elastyczność i lepsze mechanizmy monitorowania planu. Resort rozwoju rozpoczął wczoraj cykl konferencji, których celem są konsultacje ramowego dokumentu mającego definiować kryteria rozwoju kraju w najbliższych latach.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Z restauracji do sortowni śmieci. Jak wygląda praca Ukraińców w Polsce?

  Z restauracji do sortowni śmieci. Jak wygląda praca Ukraińców w Polsce?

  Piekarnia bierze na próbę kobiety z Ukrainy: jak się sprawdzicie, będzie robota. Po 12-godzinnej zmianie dziękują im. Nie sprawdziły się panie, niestety, do widzenia. Oczywiście nie ma mowy o zapłacie. Na ich miejsce czekają następne, też pełne nadziei.

  czytaj więcej

 • Już nie tylko myślimy o tym, jak zarobić na chleb, ale też ile wydać na igrzyska

  Już nie tylko myślimy o tym, jak zarobić na chleb, ale też ile wydać na igrzyska

  Nie czytamy książek, ale coraz częściej chodzimy do kina. Narzekamy na ceny płyt, ale co roku słono płacimy za słuchanie muzyki podczas letnich festiwali. Myśleniu, jak zarobić na chleb, towarzyszy myśl, ile wydać na igrzyska

  czytaj więcej

 • Bezpieczeństwo surowcowe oznacza inwestycje

  Bezpieczeństwo surowcowe oznacza inwestycje

  By poprawić bezpieczeństwo surowcowe Polski potrzebne są nie tylko połączenie Polski ze złożami norweskimi i inwestycje w infrastrukturę gazową, ale także naftową i paliwową w Polsce.

  czytaj więcej

 • Pracownicy Biedronki mogą zarabiać więcej niż nauczyciele

  Pracownicy Biedronki mogą zarabiać więcej niż nauczyciele

  - Nie interesuje nas obchodzenie prawa, czyli zakazu handlu w niedzielę – zapewnia Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

  czytaj więcej

 • Zaskakujące skutki wolnych niedziel. Coraz więcej sklepów chce wprowadzić nocną zmianę

  Zaskakujące skutki wolnych niedziel. Coraz więcej sklepów chce wprowadzić nocną zmianę

  Miały być wolne niedziele dla handlowców, a zanosi się na to, że ich warunki pracy się pogorszą. Pracodawcy chcą zaburzyć przyznany przez ustawodawcę weekendowy wypoczynek wprowadzeniem nocnej zmiany. Wiele osób pochodzących z małych miejscowości i wsi obawia się, że nie będą w stanie dojechać do pracy. Coraz więcej jest też obaw, że trzecia zmiana może prowadzić do wydłużenia czasu funkcjonowania sklepów do 24 godzin na dobę.

  czytaj więcej

 • KAS chce ucywilizować takie miejsca jak Wólka Kosowska [WYWIAD]

  KAS chce ucywilizować takie miejsca jak Wólka Kosowska [WYWIAD]

  Dla nas nie ma różnicy, kto – albo płaci podatek, ma kasę fiskalną i stosuje się do swoich obowiązków, albo nie, a wtedy wkraczamy my. Jeśli będzie taka potrzeba, to nawet w środku nocy możemy ściągnąć tłumacza języka wietnamskiego, chińskiego czy tureckiego - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Dziedzic, dyrektor departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej w Ministerstwie Finansów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników