beck testy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu beck testy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące beck testy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wybory regionalne testem dla rządu Merkel

  Wybory regionalne testem dla rządu Merkel

  Mieszkańcy Badenii-Wirtembergii na południowym zachodzie Niemiec wybierają w niedzielę nowy parlament regionalny. Sondaże wskazują, że po 58 latach rządzenia chadecy mogą utracić władzę w tym landzie, co będzie ciosem dla szefowej CDU, kanclerz Angeli Merkel.

  czytaj więcej

 • Strefa aplikanta: przygotuj się do egzaminu zawodowego razem z DGP

  Strefa aplikanta: przygotuj się do egzaminu zawodowego razem z DGP

  Rozpoczynamy cykl publikacji, które ułatwią wszystkim młodym prawnikom przygotowanie się do egzaminu adwokackiego i radcowskiego, zaplanowanego na 19–21 marca. W pięciu odcinkach na łamach „Prawnika” zamieścimy kazusy wraz z propozycjami odpowiedzi, które odpowiadają tematyce zadań z poszczególnych części egzaminu (kolejno z zakresu prawa karnego, cywilnego, gospodarczego i administracyjnego). Nie zapomnimy także o praktycznych poradach uznanych specjalistów od lat szkolących aplikantów, a także o książkach, których lektura ułatwi powtórzenie materiału i usystematyzowanie wiedzy. W tym tygodniu zachęcamy do analizy kazusów z zakresu prawa karnego. Opracował je Zbigniew Kapiński, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, autor m.in. książek „Apelacje karne. Zaskarżanie na korzyść i niekorzyść” i „Apelacje w procesie karnym. Zagadnienia praktyczne i kazusy”. Wszystkim aplikantom polecamy także sięgnięcie po tom 1 „Egzaminów prawniczych Ministerstwa Sprawiedliwości”, w którym można znaleźć zadania egzaminacyjne z lat 2012–2013 wraz z propozycjami odpowiedzi oraz kompletne akta karne z wyrokami i uzasadnieniami. Pozycją, której nie może przegapić żadna osoba przystępująca do egzaminu zawodowego, jest również „Orzecznictwo aplikanta: Kodeks karny i Kodeks postępowania karnego”. Książka zawiera wybór najważniejszych orzeczeń, które przydadzą się przy pisaniu apelacji.

  czytaj więcej

 • Strefa aplikanta: Sprawdź, jak dobrze przygotować się do egzaminu

  Strefa aplikanta: Sprawdź, jak dobrze przygotować się do egzaminu

  99 proc. osób przystępujących do egzaminu decyduje się pisać pracę na własnym laptopie. Coraz powszechniejsze są też sytuacje, w których zdający przynoszą z sobą, na wszelki wypadek, aż dwa komputery.

  czytaj więcej

 • Drugie pokolenie na szaniec - jak III RP marnuje najcenniejszy skarb

  Drugie pokolenie na szaniec - jak III RP marnuje najcenniejszy skarb

  Międzywojenna Polska zmarnowała swój najcenniejszy skarb – pierwsze pokolenie wychowane w niepodległym kraju. Dziś III Rzeczpospolita robi dokładnie to samo

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników