aplikant radcowski oferty pracy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu aplikant radcowski oferty pracy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące aplikant radcowski oferty pracy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak bez konsekwencji można zrezygnować z ubezpieczenia AC

  Jak bez konsekwencji można zrezygnować z ubezpieczenia AC

  Mąż stracił pracę i żyjemy teraz z jednej niewielkiej pensji. Mamy stary samochód, z którego nie chcemy zrezygnować, ale myślimy o obniżeniu kosztów jego utrzymania, np. o zmniejszeniu opłat za ubezpieczenie. Obecnie korzystamy z pakietu OC, AC, NNW. Nie wiem jednak, co dokładnie nam te ubezpieczenia zapewniają i co stracimy, rezygnując np. z AC, które stanowi niemal połowę płaconej na ubezpieczenie sumy – pisze pani Halina. – A gdybyśmy rezygnowali z AC, to jak możemy to zrobić bez konsekwencji? – pyta.

  czytaj więcej

 • Korporacje do poprawki: Prawnicy o swoich samorządach

  Korporacje do poprawki: Prawnicy o swoich samorządach

  „Oni” – tak większość prawników mówi o przedstawicielach władz swoich samorządów. Dostrzegając błędy „tych na górze”, domagają się szybkich zmian.

  czytaj więcej

 • Klient rezygnuje z umowy? Firma zażąda zwrotu prowizji nawet od byłych pracowników

  Klient rezygnuje z umowy? Firma zażąda zwrotu prowizji nawet od byłych pracowników

  Instytucje finansowe żądają zwrotu prowizji od współpracowników, jeśli klienci zrezygnują z umowy. Każą im oddawać pieniądze, nawet gdy już ich nie zatrudniają.

  czytaj więcej

 • Równi i równiejsi wśród radców prawnych

  Równi i równiejsi wśród radców prawnych

  Niektórzy radcy prawni mają wszczynane postępowania dyscyplinarne za działalność, która w wykonaniu innych, wpływowych członków korporacji pozostaje akceptowana.

  czytaj więcej

 • Urzędy dyskryminują absolwentów uczelni

  Urzędy dyskryminują absolwentów uczelni

  Wymaganie doświadczenia od kandydatów na najniższe stanowiska narusza konstytucyjną zasadę dostępności służby publicznej.

  czytaj więcej

 • Strefa aplikanta: sprawdź swoją wiedzę z prawa gospodarczego

  Strefa aplikanta: sprawdź swoją wiedzę z prawa gospodarczego

  Przedstawiamy kolejną część cyklu, który ma ułatwić młodym prawnikom przygotowanie się do egzaminu adwokackiego i radcowskiego, zaplanowanego na 19–21 marca. W tym tygodniu zachęcamy do analizy kazusów z zakresu prawa gospodarczego. Opracował je Kamil Gorzelnik, adwokat, autor książki „Egzaminy prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości”, tom 3. (pozycja ta jest zbiorem kazusów z czterech dziedzin prawa, zawierających zagadnienia, z którymi aplikanci mogą się spotkać na egzaminie). W rozwiązaniu poniższych zadań pomoże „Orzecznictwo aplikanta. Kodeks spółek handlowych” autorstwa Justyny Witas z wyborem najważniejszych orzeczeń dotyczących prawa handlowego i gospodarczego. Wszystkim aplikantom polecamy także tom 2. „Egzaminów...”, w którym znaleźć można kazusy egzaminacyjne z lat 2011–2013 wraz z propozycjami odpowiedzi, wzory umów oraz kompletne akta gospodarcze z wyrokami i uzasadnieniami.

  czytaj więcej

 • Sałajewski: Młodzi wybrańcy i skazańcy Temidy

  Sałajewski: Młodzi wybrańcy i skazańcy Temidy

  W przyszłym tygodniu kilkutysięczna rzesza aspirujących do zawodów radcy prawnego i adwokata przystąpi do egzaminów zawodowych. Wśród nich nadal zdecydowaną większość stanowić będą absolwenci aplikacji organizowanych przez samorządy. Ci ze ścieżek eksternistycznych to raptem niewiele ponad jedna dziesiąta. Zdawalność egzaminu wśród tych ostatnich jest dużo mniejsza niż wśród aplikantów. Na aplikacje dostaje się corocznie w ostatnich latach średnio około pięćdziesiąt procent zdających na nie, z kolei egzaminy zawodowe zdaje średnio ponad sześćdziesiąt pięć procent do nich przystępujących - pisze Dariusz Sałajewski, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

  czytaj więcej

 • Turniej negocjacyjny bez walki na noże

  Turniej negocjacyjny bez walki na noże

  Nie było budowania tajnych koalicji, walki o dominację ani gry na zwłokę. Uczestnicy finału III edycji turnieju negocjacyjnego dla aplikantów radcowskich postawili na spokojne rozmowy przy wspólnym stole. Zwycięsko wyszła z nich drużyna z Krakowa

  czytaj więcej

 • Gutowski: Przez lata nie stworzono uczciwego nieodpłatnego systemu pomocy prawnej

  Gutowski: Przez lata nie stworzono uczciwego nieodpłatnego systemu pomocy prawnej

  czytaj więcej

 • Człowiek orkiestra: Rzecznik prasowy samorządu radców Stefan Mucha

  Człowiek orkiestra: Rzecznik prasowy samorządu radców Stefan Mucha

  Droga zawodowa mec. Stefana Muchy, dziekana toruńskiej OIRP, a od niedawna także rzecznika prasowego całego samorządu radców, zaczęła się w agencji reklamowej.

  czytaj więcej

 • Wymiar sprawiedliwości. Pęknięcia, które można jeszcze posklejać czy początek rozpadu?

  Wymiar sprawiedliwości. Pęknięcia, które można jeszcze posklejać czy początek rozpadu?

  Środowiska prawnicze muszą wspólnie poszukać modelowych rozwiązań, które poprawiłyby obecną sytuację. W przeciwnym wypadku zmian dokonają politycy, którzy cynicznie wykorzystują populistyczne hasła w celu uzyskania kontroli nad władzą sądowniczą.

  czytaj więcej

 • W całym kraju ruszyły punkty darmowej pomocy prawnej

  W całym kraju ruszyły punkty darmowej pomocy prawnej

  W Kielcach od momentu otwarcia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej cieszy się ona sporym zainteresowaniem. „Jesteśmy miło zaskoczeni. Przed punktem działającym przy kieleckim rynku ustawiały się kolejki osób, które chcą skorzystać z takiej formy pomocy” – powiedziała PAP rzeczniczka Urzędu Miasta w Kielcach Anna Ciulęba. W mieście działa osiem punktów, z których dwa prowadzą adwokaci, kolejne dwa radcy prawni i cztery, które powierzono organizacjom pozarządowym wyłonionym w konkursie ofert.

  czytaj więcej

 • Darmowa pomoc prawna: Od lutego 2016 r. wszystkie punkty działają

  Darmowa pomoc prawna: Od lutego 2016 r. wszystkie punkty działają

  Z początkiem tego roku w życie weszła ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej dla najuboższych, młodych i seniorów, kombatantów i weteranów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz ofiar klęsk. Na jej mocy w 380 powiatach Polski miały powstać 1524 punkty darmowej pomocy prawnej. Przewidziano, że około połowy z nich będą prowadzić organizacje pozarządowe.

  czytaj więcej

 • Karmienie piersią. Jak powinien zachować się restaurator?

  Karmienie piersią. Jak powinien zachować się restaurator?

  PROBLEM: Na restauratorów w całym kraju padł blady strach. Kilka dni temu ruszył precedensowy proces, jaki wytoczyła 27-letnia gdańszczanka jednej z sopockich restauracji. Według niej podczas pobytu w lokalu nie pozwolono jej swobodnie nakarmić dziecka piersią. Szefostwo lokalu odrzuca te zarzuty, informuje jedynie, że kelner poprosił kobietę, by nie karmiła przy stoliku, a przeniosła się w bardziej dyskretne miejsce. Było to podyktowane uwagami innych gości, których raziło takie zachowanie. Kobieta domaga się 10 tys. zł odszkodowania oraz przeprosin w mediach. Wspiera ją Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Chce ono, by sąd stwierdził, czy takie traktowanie matek karmiących w miejscach publicznych i ogólnie dostępnych jest zgodne z prawem, czy też jest dyskryminacją. Ta sprawa wywołała olbrzymie poruszenie: w mediach, w prasie, na forach dyskusyjnych. Inni restauratorzy zastanawiają się, czy postępowanie personelu sopockiej restauracji było prawidłowe? Obecnie niewiele restauracji oferuje swoim klientkom wydzielone miejsca do dyskretnego karmienia dzieci. Jak w takiej sytuacji powinien postąpić właściciel lokalu, aby nie narazić się na zarzuty dyskryminacji? Czy można ustrzec się innych tego typu prowokacji – wszak wygrany precedensowy proces stać się może inspiracją dla naśladowców? Szukamy odpowiedzi na wybrane pytania.

  czytaj więcej

 • Gotowi na kobietę. Kto przejmie schedę po Dariuszu Sałajewskim?

  Gotowi na kobietę. Kto przejmie schedę po Dariuszu Sałajewskim?

  W tej chwili kluczowe wydają się działania na rzecz poszerzania rynku. To definiuję jako najważniejsze zadanie w kolejnej kadencji – mówi Maria Ślązak, która ubiega się o schedę po Dariuszu Sałajewskim.

  czytaj więcej

 • Integracja radców prawnych także w sieci

  Integracja radców prawnych także w sieci

  Nowoczesny portal przeznaczony dla członków samorządu – nad takim projektem pracuje Krajowa Izba Radców Prawnych. Platforma ma służyć m.in. propagowaniu informacji o szkoleniach, spotkaniach integracyjnych czy specjalnych ofertach zniżkowych dla radców i aplikantów. Ma też ułatwić kontakt członków samorządu z różnych części Polski, w tym dyskusje: nie tylko o prawie, ale także zainteresowaniach pozazawodowych.

  czytaj więcej

 • Prawo daje wiele możliwości. Dowiedz się, kim możesz zostać po studiach

  Prawo daje wiele możliwości. Dowiedz się, kim możesz zostać po studiach

  Adwokat, mediator, doradca podatkowy, dziennikarz, a nawet pisarz – to tylko kilka zawodów, które można wykonywać po studiach prawniczych.

  czytaj więcej

 • Czy programy studiów prawniczych są dostosowywane do potrzeb rynku? Wykładowcy odpowiadają

  Czy programy studiów prawniczych są dostosowywane do potrzeb rynku? Wykładowcy odpowiadają

  Uczyć suchej teorii czy prawniczego myślenia? Czy model kształcenia prawników w Polsce wymaga modyfikacji? I jak krajowe uczelnie reagują na zmiany na trudnym i coraz bardziej międzynarodowym rynku? My pytamy, uczelnie odpowiadają.

  czytaj więcej

 • Całkiewicz: Nie boję się utraty zawodowej twarzy [WYWIAD]

  Całkiewicz: Nie boję się utraty zawodowej twarzy [WYWIAD]

  Monika Całkiewicz: Zdziwię się, jeśli nie będę miała kontrkandydata w wyborach na dziekana. Dobrze, by radcy prawni mieli wybór.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników