aplikacja wikipedia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu aplikacja wikipedia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące aplikacja wikipedia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sieć pożytecznych idiotów

  Sieć pożytecznych idiotów

  Do tej pory dominowało przekonanie, że internet jest dobrodziejstwem, które wyzwoli nas z problemów codzienności, zwiększy efektywność w pracy, poprawi jakość życia i relacje z bliskimi, pomoże stworzyć lepsze społeczeństwo, usprawnić administrację państwową i naprawić politykę. Kto z nas nie zna takich haseł, jak wolna kultura, otwarte oprogramowanie czy administracja 2.0?

  czytaj więcej

 • Windows 8.1 – czy Microsoft uczy się na swoich błędach?

  Windows 8.1 – czy Microsoft uczy się na swoich błędach?

  Od rynkowej premiery Windowsa 8 minęło zaledwie 7miesięcy. Tymczasem już za kilka tygodni Microsoft zaprezentuje świata uaktualnioną wersję swojego nowego systemu, oznaczoną numerkiem 8.1. Czego możemy spodziewać się po odświeżonej „Ósemce”? Przede wszystkim poprawy kilku błędów i niedociągnięć, które skutecznie zniechęcały nas od migracji na nowy system operacyjny Microsoftu.

  czytaj więcej

 • WWDC 2013: Apple prezentuje iOS 7. "Nieprawdopodobny, przepiękny"

  WWDC 2013: Apple prezentuje iOS 7. "Nieprawdopodobny, przepiękny"

  Podczas swojej konferencji Apple zaprezentowało to, na co wszyscy czekali. Nowy system mobilny iOS 7. Mocno zmieniony interfejs i potężna dawka rewelacyjnych funkcji. Co czeka fanów Apple już na jesieni?

  czytaj więcej

 • Microsoft prezentuje Windowsa 8.1. Czy gigant z Redmond odkupił swoje grzechy?

  Microsoft prezentuje Windowsa 8.1. Czy gigant z Redmond odkupił swoje grzechy?

  Podczas odbywającej się w San Francisco deweloperskiej konferencji Build 2013, Microsoft zaprezentował najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego. Windows 8.1. miał dać użytkownikowi wszystko to, czego zabrakło w „Ósemce”. Czy gigant z Redmond wywiązał się ze swojej obietnicy.

  czytaj więcej

 • Bomba z Tuskiem spadła na Google

  Bomba z Tuskiem spadła na Google

  P { margin-bottom: 0.21cm; }Chociaż Google zarzeka się, że dzisiejsze algorytmy są odporne na dowcipnych  pozycjonerów, to nadal silnik wyszukiwarki w połączeniu z odrobiną złośliwości potrafi spłatać figla politykom. Przekonał się o tym Donald Tusk oraz użytkownicy serwisu, którzy poszukiwali stron z hasłem „kłamca”.

  czytaj więcej

 • Harvard dla każdego

  Harvard dla każdego

  Chcesz ukończyć kurs na Harvardzie lub Oxfordzie? Nic trudnego – wszystko czego potrzebujesz to trochę wolnego czasu w tygodniu. W XXI wieku robimy zakupy online, odwiedzamy banki online, pracujemy online – nic nie stoi więc na przeszkodzie, by również wiedzę zdobywać w Internecie. Oto kilka miejsc, których nie mogą ominąć osoby zainteresowane nauką przed ekranem monitora.

  czytaj więcej

 • Jakie zawody są najbardziej zagrożone bezrobociem?

  Jakie zawody są najbardziej zagrożone bezrobociem?

  Martwisz się o swoją przyszłość zawodową? W czasach szybkich zmian trudno być pewnym, czy nasza profesja jest jeszcze przyszłościowa, czy może lata świetności ma już za sobą. Są jednak zawody, w których w przyszłości pracownicy będą częściej zwalniani niż zatrudniani.

  czytaj więcej

 • Wstawiła technologię do muzeum

  Wstawiła technologię do muzeum

  Studiowała historię sztuki i pracowała w agencji PR. Ale żadna z tych rzeczy Stańskiej nie pociągała, więc założyła własną firmę. Teraz oferuje rozwiązania hi-tech instytucjom, które kompletnie się z nimi nie kojarzą

  czytaj więcej

 • Szkoła jest niedopasowana do współczesnych uczniów?

  Szkoła jest niedopasowana do współczesnych uczniów?

  Wysłać snapa, zalajkować na Facebooku, sprawdzić, co na demotach, wygooglować streszczenie lektury. Znów wysłać snapa. Zapytać na asku. Odpisać na messengerze. Przeciętny nastolatek spędza przed komputerem trzy do czterech godzin dziennie. Tak naprawdę do sieci jest podłączony dużo dłużej – większość z nich nieustannie korzysta ze smartfonów, z których można obsłużyć wszystkie potrzebne do życia aplikacje. Nastolatki w sieci są pewne siebie, sprawiają wrażenie zdecydowanie bardziej biegłych niż ich rodzice. To one dyktują, jak będzie urządzony cyfrowy świat – do ich preferencji dopasowują się strony informacyjne, portale społecznościowe, a nawet witryny banków.

  czytaj więcej

 • Aplikacje mobilne dla niewidomych: Jak działają takie programy?

  Aplikacje mobilne dla niewidomych: Jak działają takie programy?

  Kiedy myślimy o technologiach mobilnych, smartfonach, tabletach zazwyczaj wyobrażamy sobie, że są one dedykowane osobom pełnosprawnym a przede wszystkim widzącym. Niewidomi mogą jednak korzystać ze smartfona jako pomocy w codziennym życiu.

  czytaj więcej

 • "Foxcatcher" i "Projekt Lazarus". Coś na wolną chwilę [WIDEO]

  "Foxcatcher" i "Projekt Lazarus". Coś na wolną chwilę [WIDEO]

  Dolina to królestwo nerdów, okularników w wyciągniętych swetrach, wycofanych i społecznie nieprzystosowanych absolwentów prestiżowych uczelni, którzy nie umieją poderwać dziewczyny, ale wiedzą, jak zarabiać miliony. W świecie geniuszy nowych technologii nawet gwiazdy rocka uchodzą za nędzarzy.

  czytaj więcej

 • Microsoft, Google i inni. Internet sam tworzy monopole

  Microsoft, Google i inni. Internet sam tworzy monopole

  - W cyfrowej gospodarce zwycięzca bierze wszystko. Kiedy jakaś firma wskoczy na pozycję lidera, bardzo trudno ją dogonić. W efekcie powstają coraz większe koncerny dysponujące coraz większymi zasobami - uważa Andrew Keen przedsiębiorca, krytyk kultury, z wykształcenia historyk.

  czytaj więcej

 • Internetowy ruch oporu przed inwigilacją. Jak bronić się przed ustawą PiS?

  Internetowy ruch oporu przed inwigilacją. Jak bronić się przed ustawą PiS?

  VPN w domach, Signal na komórkach, a może nawet używanie TOR, czyli jak chronić swoją e-prywatność.

  czytaj więcej

 • Jak bronić swoją prywatność przed e-inwigilacją? Darmowe narzędzia

  Jak bronić swoją prywatność przed e-inwigilacją? Darmowe narzędzia

  Im wrażliwsze i cenniejsze dla innych rozmowy prowadzimy (zarówno biznesowe, jak i prywatne) - tym większe ryzyko naruszeń poufności. Są jednak darmowe narzędzia chroniące nas przed niepowołanym dostępem osób trzecich

  czytaj więcej

 • Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Współczesna ekonomia to bankrut, ślepiec, który nie dostrzega, że narzędzia i pojęcia, które wytwarza, są już nieprzydatne do opisu świata. Z czego to wynika? Ze ślepego naśladownictwa fizyki newtonowskiej. Że akcji odpowiada reakcja. Że skoro jest podaż, to musi być popyt.

  czytaj więcej

 • Dlaczego Polska Wikipedia nie działa? Została wyłączona na 24 godziny jako protest przeciwko dyrektywie UE o prawie autorskim

  Dlaczego Polska Wikipedia nie działa? Została wyłączona na 24 godziny jako protest przeciwko dyrektywie UE o prawie autorskim

  W środę kilka minut po godz. 15 polska Wikipedia została wyłączona na 24 godziny. To protest przeciw nowej unijnej dyrektywie o ochronie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym - poinformowało w oświadczeniu przesłanym PAP stowarzyszenie Wikimedia Polska.

  czytaj więcej

 • Google planuje uruchomienie ocenzurowanej wyszukiwarki w Chinach

  Google planuje uruchomienie ocenzurowanej wyszukiwarki w Chinach

  Google planuje uruchomienie w Chinach ocenzurowanej wersji popularnej wyszukiwarki, w której niedostępne będą linki do stron zakazanych przez chiński rząd - informuje The Intercept. Według serwisu prace nad projektem, znanym jako "Dragonfly", trwają od 2017 r.

  czytaj więcej

 • Wyzwanie dla firm i pracowników

  Wyzwanie dla firm i pracowników

  30 mld urządzeń będzie podłączonych do internetu za dwa lata – wynika z analiz firmy Hewlett Packard. Obecnie jest ich już ponad 15 mld, dwa razy więcej, niż wynosi cała populacja ludzi. Tyle też bram do świata cyfrowego mają do dyspozycji cyberprzestępcy

  czytaj więcej

 • Mowa noblowska Olgi Tokarczuk: Świat umiera, a my tego nie zauważamy

  Mowa noblowska Olgi Tokarczuk: Świat umiera, a my tego nie zauważamy

  Coś jest ze światem nie tak. To poczucie, zarezerwowane kiedyś tylko dla neurotycznych poetów, dziś staje się epidemią nieokreśloności, sączącym się zewsząd niepokojem – mówiła Olga Tokarczuk w wykładzie noblowskim, który odbywa się w sztokholmskiej siedzibie Akademii Szwedzkiej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników