alimenty pozew o podwyższenie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu alimenty pozew o podwyższenie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące alimenty pozew o podwyższenie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Seremet: prokuratura pod kontrolą

  Seremet: prokuratura pod kontrolą

  Co drugi akt oskarżenia skierowany do sądu uwzględniał możliwość skazania sprawcy bez prowadzenia rozprawy – wynika z danych, jakie znalazły się w sprawozdaniu prokuratora generalnego z działalności w 2011 roku.

  czytaj więcej

 • Jak od nieuczciwego rodzica skutecznie wyegzekwować alimenty

  Jak od nieuczciwego rodzica skutecznie wyegzekwować alimenty

  Uchylający się opiekun, który ukrywa swoje dochody i majątek, może trafić do Krajowego Rejestru Długów i stracić prawo jazdy. Dłużnik może również zostać skazany na karę więzienia.

  czytaj więcej

 • Wiecznym studentom nie powinny przysługiwać alimenty od rodziców

  Wiecznym studentom nie powinny przysługiwać alimenty od rodziców

  Brak konkretnego wieku, do którego można żądać świadczeń od rodziców, nie powinien działać na korzyść kształcących się.

  czytaj więcej

 • Zbyt młodzi, by orzekać. Czy sędziowie w Polsce mają wystarczające doświadczenie?

  Zbyt młodzi, by orzekać. Czy sędziowie w Polsce mają wystarczające doświadczenie?

  Bolączką naszego sądownictwa są sędziowie, którzy nie mają koniecznego do orzekania doświadczenia. Ale nikt nie ma odwagi zapoczątkować rewolucji, której skutki byłyby widoczne dopiero po latach.

  czytaj więcej

 • O czym trzeba pamiętać, pomniejszając pensję zatrudnionego

  O czym trzeba pamiętać, pomniejszając pensję zatrudnionego

  Dokonywanie potrąceń z wynagrodzenia przysparza wiele problemów, zwłaszcza początkującym kadrowcom. Na przykładach wyjaśniamy zasady, których muszą przestrzegać, bo każda pomyłka może firmę drogo kosztować

  czytaj więcej

 • Podwyżka alimentów nie jest automatyczna

  Podwyżka alimentów nie jest automatyczna

  Od kilku lat były mąż pani Hanny płaci alimenty na syna w tej samej kwocie, jednak chłopiec jest coraz starszy i jego potrzeby rosną. W dodatku z powodu problemów z kręgosłupem musi korzystać z dodatkowych, płatnych zajęć rehabilitacyjnych. – Mąż dobrowolnie nie chce więcej płacić. Czy mogę się domagać automatycznej waloryzacji alimentów ze względu na upływ czasu od wyroku, w którym została ustalona kwota? – pyta samotna matka.

  czytaj więcej

 • Bez zmiany alimentów nie będzie wyższych świadczeń z gminy

  Bez zmiany alimentów nie będzie wyższych świadczeń z gminy

  Od trzech lat otrzymuję 200 i 300 zł z Funduszu Alimentacyjnego (FA) na dwóch synów. Młodszemu opłacam dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, starszy chciałby chodzić na karate, ale zajęcia są płatne i nie stać mnie na kolejny wydatek. Byłoby mi łatwiej, gdybym otrzymywała wyższą pomoc z FA. Czy mogę wystąpić o podwyższenie świadczeń – pyta pani Aneta

  czytaj więcej

 • Wysokość alimentów rośnie wraz z dzieckiem

  Wysokość alimentów rośnie wraz z dzieckiem

  Raz zasądzone świadczenie może ulec zmianie. Zwiększenie się usprawiedliwionych potrzeb małoletniego jest naturalną konsekwencją jego wzrostu – uznał Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim

  czytaj więcej

 • Wniosek o podniesienie alimentów trzeba uzasadnić

  Wniosek o podniesienie alimentów trzeba uzasadnić

  Przed pięcioma laty pani Beata rozwiodła się i od tego czasu samotnie wychowuje syna. Sąd przyznał wtedy na niego alimenty w wysokości 500 zł miesięcznie. Od tego czasu wydatki na dziecko jednak znacznie wzrosły, ponieważ należy mu zapewnić odpłatnie dodatkowe lekcje z języka angielskiego, a także opłacać rehabilitanta z powodu kłopotów zdrowotnych z kręgosłupem. Ojciec dobrowolnie nie chce płacić wyższej kwoty, a w dodatku planuje wyjazd za granicę na kilka lat. – Czy w tej sytuacji mogę domagać się podwyższenia alimentów na dziecko? Czy mogę zabezpieczyć podwyższenie wysokości świadczenia w przyszłości, gdyby były mąż wyjechał, nie podając nowego adresu – pyta pani Beata

  czytaj więcej

 • Aplikant nie powinien być skazany tylko na pomoc rodziców

  Aplikant nie powinien być skazany tylko na pomoc rodziców

  Z punktu widzenia sędziowskiego doświadczenia wszyscy aplikanci adwokaccy znajdują zatrudnienie, o ile tylko dołożą należytej staranności. Dlatego żądanie podwyższenia alimentów ze strony takiej osoby to już przesada

  czytaj więcej

 • Spóźnienia i alimenty: Kiedy pracodawca obniży pracownikom wynagrodzenie

  Spóźnienia i alimenty: Kiedy pracodawca obniży pracownikom wynagrodzenie

  Wadliwa praca, notoryczne spóźnienia czy spłata zobowiązań alimentacyjnych - takie między innymi powody uzasadniają powodują obniżkę wynagrodzenia pracownika.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie starać się o podwyższenie alimentów

  Jak skutecznie starać się o podwyższenie alimentów

  Zakres uzasadnionych potrzeb dziecka rośnie wraz z jego wiekiem, np. po rozpoczęciu nauki w liceum, a także wtedy, gdy pogorszenie się stanu jego zdrowia wymaga większych wydatków na leczenie i rehabilitację. Można wówczas żądać podniesienia świadczenia

  czytaj więcej

 • Podwyższenie alimentów: Sąd musi mieć aktualny adres świadka

  Podwyższenie alimentów: Sąd musi mieć aktualny adres świadka

  Pani Halina przygotowuje pozew przeciwko byłemu mężowi o podwyższenie alimentów dla siebie i dzieci. Aby udowodnić, że wszystkie jej przychody łącznie z kwotą alimentów nie wystarczają na utrzymanie rodziny, chce powołać świadków. Najwięcej do powiedzenia w sprawie ma najbliższa sąsiadka, która jest niepełnosprawna i wkrótce ma się przeprowadzić do domu opieki. – W pozwie podam jej dotychczasowy adres, bo nowego jeszcze nie znam. Czy powinnam później go uaktualnić – pyta pani Halina.

  czytaj więcej

 • Możliwe jest powtórne rozpoznanie zakończonej sprawy

  Możliwe jest powtórne rozpoznanie zakończonej sprawy

  O tym, że od kilku miesięcy powinien płacić córce znacznie wyższe alimenty niż do tej pory, pan Karol dowiedział się od komornika, który zawiadomił go, że z powodu zaległych świadczeń wszczął egzekucję. Czytelnik ustalił, że odbyła się rozprawa i zapadł wyrok podwyższający świadczenie. W aktach sprawy znalazł informację o ustanowieniu przez sąd kuratora reprezentującego jego interesy, bo była żona podała, że nie zna adresu. – To niemożliwe, mieszkamy przy tej samej ulicy – denerwuje się czytelnik. – Czy mam prawo domagać się wznowienia postępowania, które doprowadziłoby do ponownego rozpoznania sprawy przez sąd, mimo że został wydany prawomocny wyrok? Jeśli tak, to co powinienem zrobić – pyta pan Karol

  czytaj więcej

 • Powód musi uaktualnić adres świadka, aby sąd mógł doręczyć mu wezwanie

  Powód musi uaktualnić adres świadka, aby sąd mógł doręczyć mu wezwanie

  Pani Halina przygotowuje pozew przeciwko byłemu mężowi o podwyższenie alimentów dla siebie i dzieci. Aby udowodnić, że wszystkie jej przychody, łącznie z kwotą alimentów płaconą do tej pory, nie wystarczają na utrzymanie rodziny, chce powołać świadków. – Najwięcej do powiedzenia w sprawie ma moja najbliższa sąsiadka, ale wkrótce, jako osoba niepełnosprawna, chce się przenieść do domu opieki – pisze czytelniczka. – W pozwie muszę podać jej dotychczasowy adres, bo nowego jeszcze nie znam. Czy powinnam później go uaktualnić? Czy osoba niepełnosprawna może zostać przesłuchana w miejscu swojego pobytu – pyta pani Halina.

  czytaj więcej

 • Sędziowie nie idą na barykady: Ogłoszona przez kolejnego ministra sprawiedliwości reforma niezbyt ich wzrusza

  Sędziowie nie idą na barykady: Ogłoszona przez kolejnego ministra sprawiedliwości reforma niezbyt ich wzrusza

  Wbrew temu, co można by przypuszczać, słuchając opinii wygłaszanych przez prominentnych przedstawicieli sędziowskiego samorządu, osoby zakładające do pracy togi z fioletowymi obszywkami i złote łańcuchy są dalekie od tego, aby pobiec z bronią na barykady w celu obrony demokracji i niezawisłości ich zawodu. Ogłoszona przez kolejnego ministra sprawiedliwości reforma systemowa także niezbyt ich wzrusza. – Pożyjemy, zobaczymy – mówią. I dodają, że zmiany są potrzebne. Analiza sytuacji i pomysły, jakie zaserwował niedawno Zbigniew Ziobro, są w większości zasadne i słuszne. Ale trzeba zobaczyć, w jaki sposób (i czy w ogóle) te hasła zostaną zrealizowane.

  czytaj więcej

 • Aplikantowi należą się alimenty. Nawet jeśli szkolenie rozpoczął 2 lata po ukończeniu studiów

  Aplikantowi należą się alimenty. Nawet jeśli szkolenie rozpoczął 2 lata po ukończeniu studiów

  Przerwanie nauki negatywnie wpłynęłoby na karierę zawodową, a tym samym na możliwości zarobkowania, dlatego zrozumiałym jest, że adepci prawa potrzebują wsparcia finansowego rodziców – wskazał Sąd Rejonowy w Szczecinie.

  czytaj więcej

 • Zobowiązanie do płacenia alimentów na rzecz byłego małżonka wygasa po 5 latach

  Zobowiązanie do płacenia alimentów na rzecz byłego małżonka wygasa po 5 latach

  Twierdzenie, że nie posiada się możliwości zarobkowania to za mało, by wydłużyć termin otrzymywania alimentów od byłego małżonka. Kiepska sytuacja finansowa musi być obiektywnie uzasadniona.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników