alimenty nauka wieczorowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu alimenty nauka wieczorowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące alimenty nauka wieczorowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Obowiązek alimentacyjny: Rodzic utrzymuje dorosłe dziecko, ale tylko do czasu

  Obowiązek alimentacyjny: Rodzic utrzymuje dorosłe dziecko, ale tylko do czasu

  Córka, na którą płacę alimenty, ma obecnie 23 lata i studiuje zaocznie. Nie podejmuje żadnej pracy, nawet dorywczej. Płacę dosyć dużą kwotę (na dwoje dzieci) zasądzoną ponad 10 lat temu. Tymczasem moja sytuacja materialna pogarsza się z roku na rok. Ostatnio obniżono mi pensję a zły stan zdrowia nie pozwala na żadne dodatkowe zajęcia. Z trudem obrabiam jeden etat, godząc go z coraz częstszą rehabilitacją – żali się pan Grzegorz i pyta, do kiedy trwa obowiązek płacenia alimentów i czy dorosłe studiujące zaocznie dziecko nie powinno chociaż trochę pracować, by odciążyć rodziców?

  czytaj więcej

 • Wszystko o rencie rodzinnej: komu przysługuje i ile wynosi

  Wszystko o rencie rodzinnej: komu przysługuje i ile wynosi

  Renta rodzinna z ZUS przysługuje członkom rodziny osoby, która w momencie śmierci była uprawniona do emerytury czy renty z tytułu niezdolności do pracy, albo też pobierała zasiłek przedemerytalny lub świadczenie przedemerytalne. Wysokość renty zależy od wysokości tego świadczenia, która przysługiwałoby zmarłemu.

  czytaj więcej

 • Od kogo można domagać się alimentów?

  Od kogo można domagać się alimentów?

  Choć zazwyczaj alimenty przyznawane są na dzieci, a płaci je jeden z rodziców, to obowiązek płacenia alimentów może spaść również na dalszych krewnych, rodzeństwo, a nawet osoby nie związane z uprawnionym do alimentów więzami krwi - ojczyma, macochę lub przyrodniego brata.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników