adwokat szczytno

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu adwokat szczytno. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące adwokat szczytno.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nie stać cię na prawnika – idź do urzędu gminy

  Nie stać cię na prawnika – idź do urzędu gminy

  Dostęp do usług prawniczych wciąż jest ograniczony: Polaków na konsultacje prawne często nie stać lub w miejscu ich zamieszkania nie ma nawet osób z prawniczym wykształceniem. Resort sprawiedliwości już po raz czwarty robi podejście do tego tematu i analizuje możliwości wdrożenia systemu nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób najuboższych.

  czytaj więcej

 • Z niezależnością prokuratury jak z UFO: wszyscy mówią, nikt jej nie widział? Jak będzie za Ziobry?

  Z niezależnością prokuratury jak z UFO: wszyscy mówią, nikt jej nie widział? Jak będzie za Ziobry?

  Po chwilowej separacji prokuraturę za rządów PiS znów czeka małżeństwo z rozsądku z Ministerstwem Sprawiedliwości. Andrzej Seremet przejdzie do historii jako pierwszy i ostatni prokurator generalny.

  czytaj więcej

 • W walce z SB rząd uderza nie tylko w funkcjonariuszy. Kto jeszcze będzie miał niższą emeryturę i rentę?

  W walce z SB rząd uderza nie tylko w funkcjonariuszy. Kto jeszcze będzie miał niższą emeryturę i rentę?

  Niższe emerytury mogą mieć lekarze, którzy pracowali w szpitalach MSWiA. Żonom i dzieciom zmarłych policjantów zostaną obcięte renty rodzinne.

  czytaj więcej

 • Kasprzycka: Mimo wrzasku

  Kasprzycka: Mimo wrzasku

  „Osoby trzecie zostają pozbawione jakiejkolwiek ochrony prawnej w zakresie prawa własności, co w rzeczywistości będzie stanowiło ich wywłaszczenie. Skutki społeczne i finansowe takiej regulacji będą ogromne” – napisaliśmy dzisiaj na pierwszej stronie DGP, ostrzegając przed projektem, którego drugie czytanie zbliża się w Sejmie. Ale to nie nasze słowa. Tak o propozycjach posłów PiS, dotyczących komisji weryfikacyjnej kierowanej przez Patryka Jakiego, napisał w swojej opinii prof. Leszek Bosek, szef Prokuratorii Generalnej RP. Instytucji nazywanej niekiedy adwokatem państwa. Zaniepokoiło go, że decyzja komisji będzie stanowiła bezpośrednią podstawę do dokonywania zmian w księgach wieczystych – wykreślania aktualnych właścicieli i wpisywania w to miejsce miasta lub Skarbu Państwa. To nie atak Obywateli RP, rzucających jajkami. To rozmowa prawników o prawie, które zamierza nam wysmażyć Sejm. Zresztą radca prawny, poseł PiS Marek Ast, który reprezentuje wnioskodawców, w rozmowie z DGP przyznał, że… podziela zastrzeżenia prokuratorii.

  czytaj więcej

 • Odprawa za odejście z wojska to nie odprawa emerytalna

  Odprawa za odejście z wojska to nie odprawa emerytalna

  Armia nie chce płacić byłym żołnierzom, którzy po przejściu na emeryturę pracowali w niej dalej jako cywile. A sądy uznają, że ci mają prawo do tych pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Kolejne sądy pracy zostaną zlikwidowane

  Kolejne sądy pracy zostaną zlikwidowane

  Resort sprawiedliwości chce zamknąć 12 wydziałów pracy w małych miejscowościach. Utrudni to pracownikom dochodzenie roszczeń.

  czytaj więcej

 • Bonus dla policjanta z haczykiem

  Bonus dla policjanta z haczykiem

  Brak jasnych kryteriów to zdaniem związkowców główny mankament propozycji przyznawania nagrody motywacyjnej dla funkcjonariuszy, którzy na jakiś czas zrezygnują z odejścia na emeryturę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników