adwokat radomsko

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu adwokat radomsko. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące adwokat radomsko.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Strefa aplikanta: rozwiąż kazusy z prawa administracyjnego

  Strefa aplikanta: rozwiąż kazusy z prawa administracyjnego

  Przedstawiamy kolejną część cyklu, który ma ułatwić młodym prawnikom przygotowanie się do egzaminu adwokackiego i radcowskiego, zaplanowanego na 19–21 marca. W tym tygodniu zachęcamy do analizy kazusów z zakresu prawa administracyjnego. Opracował je Kamil Gorzelnik, adwokat, autor książki „Egzaminy prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości”, tom 3. (pozycja ta jest zbiorem kazusów z czterech dziedzin prawa, zawierających zagadnienia, z którymi aplikanci mogą spotkać się na egzaminie). W rozwiązaniu zadań z pewnością pomoże „Orzecznictwo aplikanta. Kodeks postępowania administracyjnego” z wyborem najważniejszych orzeczeń dotyczących prawa administracyjnego. Przydatny w nauce będzie także tom 4. „Egzaminów prawniczych Ministerstwa Sprawiedliwości”, w którym można znaleźć wzory skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego oraz skargi kasacyjnej do NSA.

  czytaj więcej

 • Nowy regulamin urzędowania sądów: Zniknęły nazwiska pełnomocników

  Nowy regulamin urzędowania sądów: Zniknęły nazwiska pełnomocników

  Sądowe wokandy nie zawierają już takich informacji jak artykuł Kodeksu karnego, z którego odpowiada oskarżony; w sprawach cywilnych nie jest zaś podawany przedmiot sporu. To efekt nowego Regulaminu urzędowania sądów powszechnych.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Społeczeństwo oczekuje przywództwa, a nie kontynuacji

  Morawiecki: Społeczeństwo oczekuje przywództwa, a nie kontynuacji

  Dziś społeczeństwo oczekuje przywództwa, a nie kontynuacji; PiS odpowiada na te wezwania. Strategia odpowiedzialnego rozwoju to mapa bardziej sprawiedliwej gospodarki i społeczeństwa, to masterplan - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla WP money.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników