adwokat jakub kamiński

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu adwokat jakub kamiński. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące adwokat jakub kamiński.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Debata antykorupcyjna: Kto w Polsce daje, a kto bierze łapówki?

  Debata antykorupcyjna: Kto w Polsce daje, a kto bierze łapówki?

  Komisja Europejska chwali Polskę za sprawdzanie oświadczeń majątkowych polityków, ale brak obowiązku składania ich przez rodziny polityków wytknięto jako lukę służącą ukrywaniu majątku - mówi w rozmowie z DGP Maciej Ślusarek, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Normalne Państwo. O łapówkarstwie w Polsce rozmawiamy z badaczami zjawiska.

  czytaj więcej

 • UOKiK: Wyspy z e-papierosami mogą zostać, ale z ograniczeniami

  UOKiK: Wyspy z e-papierosami mogą zostać, ale z ograniczeniami

  ZMIANA PRAWA: Każdy, kto chociaż raz był w większym centrum handlowym, z pewnością napotkał na swojej drodze punkty sprzedaży ulokowane na środku alejek – tzw. wyspy. Od wielu lat takie punkty były doskonałym sposobem na promocję i sprzedaż e-papierosów. To już przeszłość. Ustawa z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz.U. poz. 1331; dalej: ustawa) wprowadziła bowiem zakaz reklamy papierosów elektronicznych. Przepisy jednak są tak niejasno sformułowane, że niektórzy sprzedawcy zastanawiają się nawet, czy ich wyspy nadal mogą funkcjonować. A jeśli tak – to jak powinny zmienić zasady działania, aby nie narazić się na kary. Te zaś są wysokie: za złamanie zakazu reklamy grozi do 200 tys. zł grzywny, kara ograniczenia wolności bądź obie te sankcje łącznie.

  czytaj więcej

 • 4 ściany i kat. Przemoc domowa to nie statystyki, ale konkretne przypadki

  4 ściany i kat. Przemoc domowa to nie statystyki, ale konkretne przypadki

  Przemoc domowa to nie tylko statystyki, tabelki i dyskusje, a już z pewnością nie polityczne przepychanki. To konkretne przypadki i życiowe tragedie.

  czytaj więcej

 • MS: Patryk Jaki zawiadomił PK o możliwości popełnienia przestępstwa przez Roberta Nowaczyka

  MS: Patryk Jaki zawiadomił PK o możliwości popełnienia przestępstwa przez Roberta Nowaczyka

  Przewodniczący komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich i wiceszef MS Patryk Jaki złożył do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Roberta Nowaczyka przestępstwa składania fałszywych zeznań - poinformował w środę resort sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • 50 najbardziej wpływowych prawników 2019 [RANKING DGP]

  50 najbardziej wpływowych prawników 2019 [RANKING DGP]

  - Prawnicy potrafią – jeśli w ich ocenie trzeba lub warto – rozluźnić zawodowy gorset, podjąć największe nawet ryzyko i wykrzesać rewolucyjny zapał. Ci, których ujęliśmy w naszym subiektywnym rankingu, tacy właśnie są: skorzy do działania, nierzadko spektakularnego – w dobrej i złej sprawie - pisze redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej, Krzysztof Jedlak. Cały tekst wprowadzenia do rankingu >>>

  czytaj więcej

 • Przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Wskazanie beneficjentów rzeczywistych z luką w przepisach

  Przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Wskazanie beneficjentów rzeczywistych z luką w przepisach

  Niektóre spółki mają problem ze wskazaniem osób podlegających ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, gdyż ich udziałowcy odmawiają podania odpowiednich informacji o sobie. I niestety nie mają narzędzi, by ich do tego zmusić, choć grożą im milionowe kary

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników