adwokaci gdynia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu adwokaci gdynia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące adwokaci gdynia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Przyszłość w prawie zapisana

  Przyszłość w prawie zapisana

  Co roku w porze letniej szkoły wyższe zapełniają się kandydatami na studia, którzy podejmują decyzję, jaki kierunek rozwoju powinni obrać. Chociaż każdego roku nieco inne kierunki cieszą się popularnością, to jednak prawo zawsze przyciąga dużą rzeszę chętnych na studia. Studiów prawniczych poszukują nie tylko maturzyści, ale również osoby aktywne na rynku pracy, które chcą się zmienić branżę lub zwiększyć swoje kompetencje.

  czytaj więcej

 • Ranking 30 wschodzących gwiazd prawa

  Ranking 30 wschodzących gwiazd prawa

  Zapewne każdy inaczej odpowie na pytanie, co oznacza być gwiazdą w środowisku prawników. Niektórzy zwrócą uwagę na godną pozazdroszczenia skuteczność, tj. – przykładowo – uzyskiwanie korzystnych orzeczeń, decyzji albo innych rozstrzygnięć lub zapisów w umowach. Inni – na prowadzenie głośnych spraw, tych o ogromnej wartości albo zleconych przez klientów cieszących się powszechnym zainteresowaniem. Znajdą się i tacy, którzy powiedzą, że kluczowy jest rozmiar praktyki lub pozycja w kancelarii, firmie, urzędzie - podkreśla Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej.

  czytaj więcej

 • Szadkowska: Wirtualny świat pani adwokat

  Szadkowska: Wirtualny świat pani adwokat

  Od dłuższego czasu z niekłamanym podziwem obserwuję aktywność adw. Joanny Parafianowicz w sieci, ze szczególnym uwzględnieniem social mediów. Sama nie należę do osób, które chodzą ze smartfonem przyrośniętym do dłoni, na własne konto na Facebooku zaglądam raz na kilka dni – gdy akurat trafi mi się wieczorem wolna chwila, a z tym ciągle krucho.

  czytaj więcej

 • Adwokaci o prawie sportowym

  Adwokaci o prawie sportowym

  - Temat umów i praw do nazw stadionów będzie jednym z wielu podczas konferencji. W ramach pięciu paneli tematycznych zaplanowano wszechstronne omówienie licznych aspektów prawnych związanych ze sportem wyczynowym, jak i masowym - mówi adwokat Dariusz Strzelecki, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.

  czytaj więcej

 • Najlepsi księgowi w Wielkopolsce i Zachodniopomorskiem

  Najlepsi księgowi w Wielkopolsce i Zachodniopomorskiem

  Wybraliśmy najlepszych księgowych 2017 r. z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Zwycięzcy III etapu konkursu Księgowy Roku 2017 zmierzą się 12 grudnia br. w Warszawie z laureatami z pozostałych regionów. Będzie to finał naszego konkursu. Jego organizatorami są Dziennik Gazeta Prawna, Sage sp. z o.o. oraz Tax Care S.A.

  czytaj więcej

 • Co się z naszym światem dzieje? Festiwal Millennium Docs Against Gravity już w maju

  Co się z naszym światem dzieje? Festiwal Millennium Docs Against Gravity już w maju

  Nagrodzony w Wenecji polsko-niemiecki "Książę i dybuk", "Geneza 2.0" o poszukiwaczach kłów mamutów oraz "Jądro Tarzana" o eksperymentach na małpach - m.in. te filmy zostaną pokazane w maju podczas 15. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Millenium Docs Against Gravity.

  czytaj więcej

 • Wyzwania dla dyrektorów finansowych w Polsce

  Wyzwania dla dyrektorów finansowych w Polsce

  Split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności oraz rola dyrektora finansowego w procesach rekrutacyjnych pracowników były jednymi z głównych tematów pierwszych kongresów kolejnego XIII ogólnopolskiego cyklu spotkań Dyrektorów Finansowych.

  czytaj więcej

 • Co dalej z tym światem? Rusza Millennium Docs Against Gravity

  Co dalej z tym światem? Rusza Millennium Docs Against Gravity

  160 filmów, w tym 145 polskich premier, zobaczymy podczas rozpoczynającego się w piątek 15. festiwalu filmów dokumentalnych Millenium Docs Against Gravity. W programie m.in. pokazy nagrodzonego w Wenecji "Księcia i dybuka" oraz docenionego w Amsterdamie i Lipsku "Call me Tony".

  czytaj więcej

 • Praktycznie i specjalistycznie. Studiuj prawo w Gdyni

  Praktycznie i specjalistycznie. Studiuj prawo w Gdyni

  Kierunek Prawo w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni gwarantuje innowacyjny program studiów oraz praktyczne przygotowanie do zawodów prawniczych, a także kariery w branży mundurowej czy korporacjach.

  czytaj więcej

 • „Chcemy wolnej Polski”. Tak wyglądał Poznański Czerwiec '56

  „Chcemy wolnej Polski”. Tak wyglądał Poznański Czerwiec '56

  62 lata temu, 28 czerwca 1956 roku, robotnicy zakładów im. Stalina podjęli strajk generalny i zorganizowali demonstrację uliczną, krwawo stłumioną przez milicję i wojsko. Życie straciło 58 osób, co najmniej 239 osób zostało rannych. Zatrzymanych i aresztowanych było ok. 850 osób. Robotniczy bunt przeszedł do historii jako Poznański Czerwiec.

  czytaj więcej

 • Czesław Jaworski – mąż stanu adwokatury polskiej [SYLWETKA]

  Czesław Jaworski – mąż stanu adwokatury polskiej [SYLWETKA]

  1 września 2018 r. odszedł Czesław Jaworski , wybitny adwokat, znakomity obrońca w procesach opozycjonistów, były prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, redaktor naczelny „Palestry”.

  czytaj więcej

 • Jacek Bartosiak na czele spółki odpowiedzialnej za Centralny Port Komunikacyjny

  Jacek Bartosiak na czele spółki odpowiedzialnej za Centralny Port Komunikacyjny

  Jacek Bartosiak - prawnik i ekspert ds. geopolityki, będzie prezesem spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.

  czytaj więcej

 • Mistrz aktorskiego szczegółu. Henryk Bista zagrał ponad 250 ról

  Mistrz aktorskiego szczegółu. Henryk Bista zagrał ponad 250 ról

  Henryk Bista mógł zagrać wszystko - analityk, pedant, aktor, który pracował jak matematyk - pisał historyk teatru prof. Jan Ciechowicz. Nazywano go "mistrzem epizodu" i "aktorem-kameleonem". Bista w teatrze i filmach zagrał ponad 250 ról. Urodził się 12 marca 1934 r. w Kochłowicach.

  czytaj więcej

 • Rosja ściga bankierów, którzy wiedzą, jak Kreml ukrywa pieniądze

  Rosja ściga bankierów, którzy wiedzą, jak Kreml ukrywa pieniądze

  Były wiceprezes jednego z banków, które obsługiwały zagraniczne firmy w Rosji, został zatrzymany w Polsce. W tle są poszkodowani przyjaciele Władimira Putina, wojna służb i Amerykanie, którzy chronią na swoim terytorium dwóch współpracowników finansisty.

  czytaj więcej

 • Ekstradycja bankowca z generałem FSB w tle

  Ekstradycja bankowca z generałem FSB w tle

  Według informacji DGP polskie MSZ ma negatywną opinię w sprawie wydania Rosjanom Jarosława Aleksiejewa.

  czytaj więcej

 • Niedostarczona faktura nie wyłącza obowiązku zapłaty

  Niedostarczona faktura nie wyłącza obowiązku zapłaty

  Kontrahent, z którego usług telekomunikacyjnych regularnie korzystam w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, zażądał odsetek za opóźnienie w uregulowaniu zapłaty za jeden okres rozliczeniowy. Przyczyną zwłoki było to, że w terminie nie dotarła do mnie papierowa faktura. Dopiero po mojej interwencji kontrahent nadesłał mi duplikat dokumentu. Uiściłem należność główną. Czy mimo wszystko powinienem uregulować również odsetki?

  czytaj więcej

 • Partnerstwo publiczno-prywatne, czyli kręta droga do budowy tras za prywatne środki

  Partnerstwo publiczno-prywatne, czyli kręta droga do budowy tras za prywatne środki

  Przygotowania do budowy kilku ważnych ekspresówek na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego wciąż są w powijakach.

  czytaj więcej

 • Prokuratura będzie wyjaśniać sytuację prawną uprowadzonego 10-letniego Ibrahima

  Prokuratura będzie wyjaśniać sytuację prawną uprowadzonego 10-letniego Ibrahima

   Matka uprowadzonego 10-letniego Ibrahima w poniedziałek w nocy dotarła do Antwerpii, gdzie prawdopodobnie jest jej syn. Prokuratura Rejonowa w Gdyni będzie ustalać sytuację prawną dziecka. Na razie ma wyrok belgijskiego sądu przekazany śledczym przez matkę chłopca.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników